Domů
Obnovitelné zdroje
Iberdrola nakoupí 3,3 GW offshore větrných projektů v Japonsku
Zdroj: Kim Hansen / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0 (licence)

Iberdrola nakoupí 3,3 GW offshore větrných projektů v Japonsku

Španělská energetická společnost Iberdrola uzavřela dohodu se společností Macquarie’s Green Investment Group (GIG) o koupi 100 procent japonského developera offshore větrných elektráren Acacia Renewables. Nákupem se jí otevře přístup na zatím nerozvinutý offhsore japonský trh, který v příštích deseti letech značně poroste.

Acacia Renewables má v současnosti ve výstavbě dvě pobřežní větrné farmy s celkovým instalovaným výkonem 1,2 GW, které budou uvedeny do provozu do roku 2028. Ve svém plánu má také další čtyři projekty s celkovým instalovaným výkonem 2,1 GW. Tři ze šesti projektů budou využívat plovoucí základny.

Na těchto šesti projektech bude Iberdrola držet stejný podíl jako GIG a společně budou na výstavbách portfolia pracovat. Dohoda poskytne Iberdrole přístup k diverzifikovanému portfoliu projektů, které se nachází v různých oblastech na jihozápadě země, a jsou optimální pro aukce vyhlášené japonskou vládou.

Společnost uvedla, že akvizicí místního developera obnovitelných zdrojů se Iberdrole otevírá příležitost vstoupit na japonský offshore trh, který se nachází v rané fází a představuje silný růstový potenciál s příznivým investičním prostředím v nadcházejících desetiletích.

Instalovaný výkon offshore větrných elektráren v Japonsku je v současné době okolo 70 MW, ale prognózy naznačují dosáhnutí až 10 GW instalovaného výkonu v roce 2030 a až 37 GW v roce 2050. Podle zprávy AIGCC musí Japonsko do roku 2030 vyrábět alespoň 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů, aby dosáhlo svých závazků dle Pařížské dohody.

Společnost Iberdrola již provozuje offshore větrné farmy ve Velké Británii a Německu a momentálně má ve výstavbě celkem 15 GW offshore větrných elektráren ve Velké Británii, USA, Německu, Francii a Švédsku. Celkově společnost provozuje portfolio obnovitelných zdrojů o celkovém instalovaném výkonu 32,7 GW a ve výstavbě má dalších 58 GW.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Komentář: Svět potřebuje revoluci obnovitelných zdrojů
28. červen 2022, 15:00
Solární, větrné a další šetrné zdroje energie. EU schválila dosud největší balíček klimatických návrhů.
28. červen 2022, 12:50
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se