Domů
Obnovitelné zdroje
Siemens postaví další obrovský větrný park v Oklahomě

Siemens postaví další obrovský větrný park v Oklahomě

Siemens obdržel objednávku na 66 větrných turbín na projekt Grant Wind v Oklahomě v USA. Celkový instalovaný výkon nového větrného parku bude 151 MW. Siemens již v Oklahomě pracuje na projektu Kay Wind. Oba projekty patří společnosti Apex Clean Energy.

Již dříve si Apex Clean Energy objednala dodávku 130 turbín od Siemensu na projekt Kay Wind. Celkový instalovaný výkon parku bude 299 MW. Větrná elektrárna by měla být uvedena do provozu ještě letos.

Mezi tím začaly obě společnosti spolupracovat na dalším oklahomském projektu. Tentokrát půjde o „menší“ park s 66 turbínami a instalovaným výkonem 151 MW. Spuštění elektrárny je plánováno na jaro příštího roku.

Siemens na projekt Grant Wind poskytne 50 milionů dolarů

Siemens na projekt Grant Wind dodá 66 turbín typu SWT-2.3-108 s výkonem 2,3 MW. Lopatky turbín jsou dlouhé 53 metrů a budou vyrobeny v závodě Siemens ve Fort Madison v Iowě. Gondoly na projekt Grant Wind budou sestaveny v Hutchinsonu v Kansasu. Siemens se postará i o dodávku hlavního transformátoru.

Větrný park Grant Wind s výkonem 151 MW by měl vyrobit dostatek energie na zásobování 50 000 amerických domácností. Siemens se nebude podílet jen na instalaci, údržbě a dlouhodobém servisu turbín, ale přispěje i finančně. Siemens Financial Services podpoří projekt částkou 50 milionů dolarů.

„Touto druhou objednávkou v jednom roce pokračujeme s Apex Clean Energy v naší úspěšné spolupráci. Jsme hrdí na to, že uspokojujeme požadavky zákazníků naším spektrem prostředků zahrnující vybavení, servis a financování.“

Thomas Richterich, CEO Onshore of the Siemens Wind Power and Renewable Divison

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se