Domů
Obnovitelné zdroje
V Singapuru začíná výstavba 60MW plovoucí fotovoltaické elektrárny

V Singapuru začíná výstavba 60MW plovoucí fotovoltaické elektrárny

V Singapuru se rozbíhá realizace projektu plovoucí fotovoltaické elektrárny, který je výsledkem smlouvy na dodávku elektřiny uzavřené mezi společnostmi Sembcorp a Singapore’s National Water Agency, jež mimo jiné provozuje síť čističek odpadních vod PUB. Cílem projektu je výstavba jedné z největších vnitrozemských plovoucích fotovoltaických elektráren na světě, která umožní napájení místní čističky vod a pokryje až 7 % roční energetické spotřeby agentury.

Plovoucí projekt by měl být uveden do provozu příští rok a bude napájet pět čističek odpadních vod PUBu. Zvláštností jsou inovace použité v návrhu a ve výstavbě plovoucí fotovoltaiky. Patří mezi ně dvojvrstvé sklo fotovoltaických panelů namísto jednovrstvé varianty běžně používané pro instalace na střechách. Důvodem je zvýšení životnosti panelů ve vlhkém prostředí. Dále jsou to plovoucí desky vyrobené z potravinářsky certifikovaného polyethylenu odolnému proti UV záření, který lépe vzdoruje degradaci vlivem intenzivního slunečního záření.

Pro optimalizaci výkonu a spolehlivosti provozu je systém podporován digitální monitorovací platformou, která zahrnuje bezpečnostní kamery, živé monitorování, dashboardy a výstrahy. Ty pomáhají sledovat veličiny prostředí jako je rychlost větru, sluneční záření a okolní teplota. Systém také detekuje abnormality, které mohou naznačovat možné přehřátí a nebezpečí požáru pro preventivní odstraňování problémů. Zaměstnanci budou moci systém monitorovat na dálku prostřednictvím mobilní aplikace, která umožňuje rychlé nasazení týmů údržby v případě potřeby.

Podle environmentální studie, na kterou se Sembcorp a PUB odkazují, má plovoucí fotovoltaická elektrárna minimální dopad na kvalitu a biologickou rozmanitost vodní nádrže.

„Tento projekt, který zahrnuje zavádění pokročilých technologických a systémových inovací, posílí globální postavení Singapuru ve výrobě z obnovitelných zdrojů,“ uvedl prezident a generální ředitel skupiny Sembcorp Industries Wong Kim Yin.

Zatímco solární energie je nejvýhodnějším obnovitelným zdrojem energie pro Singapur, rozsáhlé nasazení fotovoltaických panelů je limitováno vysokou hustotou zalidnění a omezenou rozlohou země. Městský stát se i proto intenzivně zabývá výzkumem v této oblasti.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.