Domů
Obnovitelné zdroje
Tesla začne od dubna přijímat objednávky na své solární střešní "tašky"

Tesla začne od dubna přijímat objednávky na své solární střešní "tašky"

Společnost Tesla začne od příštího měsíce přijímat objednávky pro své solární „panely“ v podobě střešní krytiny. Generální ředitel Tesly, Elon Musk, to uvedl ve svém pátečním tweetu.

@HolsMichael Start taking orders in April

— Elon Musk (@elonmusk) 24. března 2017

Kalifornská automobilka své solární „tašky“ představila v říjnu loňského roku v návaznosti na akvizici výrobce solárních panelů, společnosti SolarCity. Solární střešní krytina je téměř nerozeznatelná od běžných střešních krytin.

„Solární střecha vypadá lépe než klasická střecha, produkuje elektřinu, vydrží déle, má lepší izolační vlastnosti a stojí méně než klasická střecha plus náklady na elektřinu. Tak proč byste si měli kupovat cokoliv jiného,“ uvedl Musk Při představení technologie.

Sám Musk uvedl, že Tesla s produktem cílí zejména na nově stavěné domy a majitele domů, kteří plánují svou střešní krytinu vyměnit.

Solární tašky součástí plánu Tesly na udržitelnou energetiku

Elon Musk při představení solární střechy představil poslání Tesly, kterým je urychlit přechod světa na udržitelnou energii. Řešení má podle Muska 3 části – udržitelná výroba energie, její ukládání a udržitelný způsob přepravy.

Dva díly skládačky Tesla již zákazníkům nabízí. Elektromobily, které, pokud jsou napájeny z bezuhlíkových energetických zdrojů, jsou udržitelným způsobem přepravy. Ukládání energie Tesla nabízí jak pro průmyslové aplikace, tak i pro domácnosti. Spolu s představením solární střechy odhalila i druhou generaci domácí baterie – Powerwall 2. Ta nabízí oproti předchozí generaci dvojnásobnou kapacitu (14 kWh) a dvojnásobný výkon (7kW). Posledním dílem je nyní řešení pro výrobu energie v podobě solární střechy.

Komentáře

(1)

Milan Vaněček

27. březen 2017, 14:36

Nejen polovodičová a počítačová (decentralizovaná) revoluce začala kdysi v Kalifornii. Teď to vypadá na fotovoltaickou decentralizovanou revoluci, všechny komponenty už jsou připraveny....

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.