Domů
Obnovitelné zdroje
USA: Rhode Island se zavazuje k dosažení 100% podílu OZE na výrobě elektřiny do roku 2030

USA: Rhode Island se zavazuje k dosažení 100% podílu OZE na výrobě elektřiny do roku 2030

Guvernérka amerického státu Rhode Island minulý pátek podepsala nařízení, které stát zavazuje k dosažení 100% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie do konce tohoto desetiletí. To nařizuje tamnímu Úřadu pro energetické zdroje vypracovat ekonomickou a energetickou analýzu a vytvořit akční programy a opatření, které mají dosažení tohoto cíle umožnit.

„Až tohoto cíle dosáhneme, Rhode Island bude prvním americkým státem, který bude ze 100 % využívat obnovitelnou elektřinu. Už nyní vedeme boj proti klimatickými změnám, pokud se ale chceme vyhnout katastrofě, musíme podniknout ještě agresivnější kroky. Jako guvernérka pobřežního státu a matka dvou teenagerů jsem plně odhodlána ochránit krásy našeho státu a způsob života pro příští generace.“ – Guvernérka Gina M. Raimondo

V příštích několika měsících má Úřad pro energetické zdroje zpracovat energetickou a ekonomickou analýzu a přijít s konkrétními politickými a programovými řešeními pro dosažení tohoto cíle a další rozvoj ekonomických, energetických a environmentálních zájmů státu. Klíčovou pro vytvoření realistické cesty k dosažení stanoveného cíle má být mimo jiné i účast všech dotčených stran během této fáze. Své závěry má Úřad guvernérce předložit do konce roku.

Stanovené cíle pro rok 2020 mají být dosaženy

Cíl dosáhnout 100% podílu obnovitelné energie je jednou ze součástí širší státní strategie pro řešení klimatických změn snížením emisí uhlíku ve všech odvětvích ekonomiky. Před třemi lety guvernérka stanovila ambiciózní cíl desetinásobně urychlit výrobu energie z čistých zdrojů do konce roku 2020.

Díky pokračujícímu růstu lokálních obnovitelných zdrojů, vytváření velkých konkurenceschopných a cenově dostupných bezemisních zdrojů a celostátním programům na zvýšení energické účinnosti je stát na cestě k dosažení cíle do konce letošního roku.

„Díky vedení guvernérky Raimondové a Valného shromáždění má Rhode Island prospěch z řady opatření a programů v oblasti čisté energie, které přitahují investice a vytvářejí pracovní místa a zároveň snižují naši uhlíkovou stopu.“ – Nicholas Ucci, státní komisař pro energetiku

Zdroj úvodního obrázku: AWEA

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Kupte si kus větrné elektrárny. Obce i lidé investují do zdrojů, vrtule jim pak tolik nevadí
14. srpen 2022, 23:00
Rostoucí náklady na výstavbu OZE ohrožují ve Francii jejich další rozvoj
14. srpen 2022, 09:03
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Milan Vaněček
27. leden 2020, 12:38

Malý stát a hodně členité a větrné pobřeží. Ti to mohou dosáhnout již za 10 let.

energetik II
27. leden 2020, 21:13

USA pokračují v nastoupené cestě. Nejnovější údaje o výrobě elektřiny v USA za 11 měsíců 2019.

Uhlí - mínus 14,8 % y/y !!

Vítr - plus 9,9 %

Solar - plus 12,8 %

Jádro - plus 0,1 %

Plyn - plus 6,9 %

Celková výroba v USA - mínus 1,4 %

Za jedenáct měsíců 2019 spálily uhelné elektrárny USA o masívních ! 83 milionů tun uhlí méně, jak ve stejném období roku 2018. Uhelný průmysl v USA to má opravdu složité !! Greta Thurbergová by měla skákat radostí tři metry vysoko ! USA roku 2019 spálily v elektrárnách o 90 milionů tun uhlí méně jak před rokem.

Solar, vítr, plyn vítězí, jádro stagnuje, uhlí prudce padá. To při celkovém poklesu výroby elektřiny v USA.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se