Domů
Obnovitelné zdroje
USA: Rhode Island se zavazuje k dosažení 100% podílu OZE na výrobě elektřiny do roku 2030

USA: Rhode Island se zavazuje k dosažení 100% podílu OZE na výrobě elektřiny do roku 2030

Guvernérka amerického státu Rhode Island minulý pátek podepsala nařízení, které stát zavazuje k dosažení 100% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie do konce tohoto desetiletí. To nařizuje tamnímu Úřadu pro energetické zdroje vypracovat ekonomickou a energetickou analýzu a vytvořit akční programy a opatření, které mají dosažení tohoto cíle umožnit.

„Až tohoto cíle dosáhneme, Rhode Island bude prvním americkým státem, který bude ze 100 % využívat obnovitelnou elektřinu. Už nyní vedeme boj proti klimatickými změnám, pokud se ale chceme vyhnout katastrofě, musíme podniknout ještě agresivnější kroky. Jako guvernérka pobřežního státu a matka dvou teenagerů jsem plně odhodlána ochránit krásy našeho státu a způsob života pro příští generace.“ – Guvernérka Gina M. Raimondo

V příštích několika měsících má Úřad pro energetické zdroje zpracovat energetickou a ekonomickou analýzu a přijít s konkrétními politickými a programovými řešeními pro dosažení tohoto cíle a další rozvoj ekonomických, energetických a environmentálních zájmů státu. Klíčovou pro vytvoření realistické cesty k dosažení stanoveného cíle má být mimo jiné i účast všech dotčených stran během této fáze. Své závěry má Úřad guvernérce předložit do konce roku.

Stanovené cíle pro rok 2020 mají být dosaženy

Cíl dosáhnout 100% podílu obnovitelné energie je jednou ze součástí širší státní strategie pro řešení klimatických změn snížením emisí uhlíku ve všech odvětvích ekonomiky. Před třemi lety guvernérka stanovila ambiciózní cíl desetinásobně urychlit výrobu energie z čistých zdrojů do konce roku 2020.

Díky pokračujícímu růstu lokálních obnovitelných zdrojů, vytváření velkých konkurenceschopných a cenově dostupných bezemisních zdrojů a celostátním programům na zvýšení energické účinnosti je stát na cestě k dosažení cíle do konce letošního roku.

„Díky vedení guvernérky Raimondové a Valného shromáždění má Rhode Island prospěch z řady opatření a programů v oblasti čisté energie, které přitahují investice a vytvářejí pracovní místa a zároveň snižují naši uhlíkovou stopu.“ – Nicholas Ucci, státní komisař pro energetiku

Zdroj úvodního obrázku: AWEA

Komentáře

(2)

Milan Vaněček

27. leden 2020, 12:38

Malý stát a hodně členité a větrné pobřeží. Ti to mohou dosáhnout již za 10 let.

energetik II

27. leden 2020, 21:13

USA pokračují v nastoupené cestě. Nejnovější údaje o výrobě elektřiny v USA za 11 měsíců 2019.

Uhlí - mínus 14,8 % y/y !!

Vítr - plus 9,9 %

Solar - plus 12,8 %

Jádro - plus 0,1 %

Plyn - plus 6,9 %

Celková výroba v USA - mínus 1,4 %

Za jedenáct měsíců 2019 spálily uhelné elektrárny USA o masívních ! 83 milionů tun uhlí méně, jak ve stejném období roku 2018. Uhelný průmysl v USA to má opravdu složité !! Greta Thurbergová by měla skákat radostí tři metry vysoko ! USA roku 2019 spálily v elektrárnách o 90 milionů tun uhlí méně jak před rokem.

Solar, vítr, plyn vítězí, jádro stagnuje, uhlí prudce padá. To při celkovém poklesu výroby elektřiny v USA.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.