Domů
Obnovitelné zdroje
Vattenfall ukazuje cestu ČEZu, odkoupil projekt Global Tech II

Vattenfall ukazuje cestu ČEZu, odkoupil projekt Global Tech II

Švédská energetická společnost Vattenfall v minulém týdnu oznámila převzetí plánů na výstavbu offshore větrné farmy Global Tech II, která má disponovat instalovaným výkonem 553 MW. Obdobné plány má v sektoru OZE i česká energetická společnost ČEZ. 

Obdobně jako jiné významné evropské energetické společnosti i Vattenfall se v poslední době orientuje více na obnovitelné zdroje. Jedním za způsobů, jak zvýšit svůj vliv v této oblasti je odkupování projektů ve fázi výstavby, což společnost potvrdila převzetím větrné farmy Global Tech II.

Global Tech II má mít po dokončení instalovaný výkon 553 MW v celkem 79 offshore větrných elektrárnách (výkon jedné 7 MW). Celková plocha, na které se bude větrný park rozprostírat, se má pohybovat kolem 47 km².

Plánovaná lokalita pro větrný park Global Tech II

„Akvizice opět dokazuje, že naše plány v sektoru větrných elektráren a jejich realizace je v plném proudu. Jako společnost jsme na správné cestě k proměně našeho výrobního portfolia směrem k obnovitelným zdrojům.“

Gunnar Groebler, Vattenfall

Větrný park patří pod německé území, a proto je jeho dokončení závislé na tom, zda v aukcích plánovaných na březen roku 2017 a 2018 vysoutěží podporu na výrobu elektřiny.

Přesto je podle vedoucího sekce pro větrnou energetiku ve Vattenfallu akvizice Global Tech II signálem, že společnost důvěřuje nově nastavenému systému aukcí v Německu. Nový systém má za cíl především snížit výši podpory elektrárnám a udělit podporu jen těm projektům, které nabídnou v aukci nejnižší cenu.

Na větrné elektrárny v Německu míří i ČEZ

Obdobné akviziční plány má i česká energetická společnost ČEZ, která na začátku tohoto roku oznámila spolupráci s Aquila Capital. Ta má pro ČEZ vybírat vhodné projekty pro investice zejména do větrných elektráren.

Pro ČEZ jsou však prioritou projekty, které jsou již dokončené nebo které již mají schválenou podporu. Obecně jsou však projekty tohoto typu v zájmu mnoha investorů.

Do obnovitelných zdrojů chce ČEZ investovat až 60 mld. Kč a cílovým trhem má být zejména Německo, Francie a Velká Británie.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.