Domů
Osobnosti ve světě
Akcie SolarEdge se propadly po zprávě Muska o vlastních střídačích

Akcie SolarEdge se propadly po zprávě Muska o vlastních střídačích

Další z plánů Elona Muska se promítl do ceny akcií izraelské společnosti SolarEdge, která vyrábí střídače pro aplikace u solárních elektráren. Elon Musk po odkupu SolarCity oznámil, že plánuje výrobu vlastních střídačů, které bude dodávat společně s fotovoltaickými panely od SolarCity.

Akcie společnosti SolarEdge se ke konci minulého týdne propadly o téměř 7 procent v reakci na zprávu, že Tesla ve spojení se SolarCity bude vyvíjet a distribuovat své vlastní střídače pro fotovoltaický systém od SolarCity a systém skladování elektřiny od Tesly.

Celkově se ceny akcií SolarEdge propadly od oznámení spojení společností Tesla a SolarCity o 22 %. Střídače totiž tvoří nezanedbatelnou část celkových nákladů střešních instalací, která se odhaduje na cca 10 % celkové ceny.

Tento tah Elona Muska není pro odbornou veřejnost velkým překvapením, protože společnost Tesla již nyní vyrábí vlastní střídače, které jsou používány v automobilech Tesla.

Nový Model 3 od společnosti Tesla určený pro běžné spotřebitele

„Není žádný pochyb o tom, že Tesla bude vyrábět vlastní střídače, je to velice logické. Myslím si, že máme na světě ten nejlepší tým inženýrů vyrábějících střídače, takže dává smysl, abychom vyráběli vlastní střídače pro střešní solární panely stejně tak, jako to děláme u elektromobilů. Myslím, že můžeme díky integraci řešení dosáhnout dvakrát lepší ceny, než kdokoliv jiný. Možná ještě více.“

Elon Musk, člen představenstva společností Tesla a SolarCity

Tento záměr Elon Musk oznámil v průběhu hovoru s akcionáři, ale již dříve bylo možné vysledovat, že k výrobě vlastních střídačů směřuje. Zmiňoval se o svém vlastním designu například při představování domácích baterií PowerWall.

Tesla mimo jiné oznámila, že ve třetím čtvrtletí bude potřebovat další hotovost ve výši 1,1 mld. dolarů k realizaci svých plánů. Cílem je nyní především nastartovat hromadnou výrobu nejlevnějšího Modelu 3, kterých chce Tesla vyrábět 500 000 ročně.

Kvůli tomu byla již zrychlena výstavba Gigafactory, kde nyní pracuje dvojnásobek dělníků.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se