Domů
Osobnosti ve světě
Zpátky do Sonnenbatterie: Phillip Schröder opouští po 20 měsících Teslu
Sonnenbatterie ČEZ

Zpátky do Sonnenbatterie: Phillip Schröder opouští po 20 měsících Teslu

Ze Sonnenbatterie do Tesly a zase zpět: Phillip Schröder se loučí po 20 měsících s americkou automobilkou Tesla, které šéfoval v Německu a Rakousku. Vrací se na své staré působiště – k bavorskému výrobci bateriových úložišť Sonnenbatterie, kde zastane funkci generálního ředitele pro prodej a marketing. Informoval o tom německý manager-magazin.de. Do německé společnosti Sonnebatterie nedávno prostřednictvím Inven Capital vstoupila společnost ČEZ.

Tato změna přichází pro Teslu v poměrně nevhodnou dobu. V září se koná ve Frankfurtu nad Mohanem Mezinárodní automobilová výstava, známá též jako Frankfurtský autosalon, která je pro automobilku zásadní událostí. Ředitel Tesly Elon Musk se tak ocitl pod určitým tlakem, neboť by měl urychleně předložit jméno nového německého šéfa. Schröder však zřejmě ještě pár týdnů u společnosti zůstane.

Jako o možném kandidátovi na Schöderovu pozici se mluví o bývalém manažerovi BMW Jochenovi Rudatovi, který pro Muska doposud pracoval na švýcarské půdě. Rudat navíc před dvěma lety na několik měsíců vedl i německou Teslu.

Tesla to v Německu nemá jednoduché

TeslaNěmecko je pro Teslu poměrně obtížným trhem. Počet prodaných vozů je zde co do počtu obyvatel mnohem nižší, než v zemích jako je Nizozemí, Belgie, Dánsko, Švédsko, Norsko nebo Švýcarsko. V Německu navíc příliš nefungují veřejné podpory na nákup elektromobilů.

Za dob svého působení v Tesle se Phillip Schröder musel potýkat především s distribuční silou německých výrobců v oblasti firemních zákazníků. Pod jeho vedením došlo v Německu k rychlému rozšíření dobíjecích stanic pro elektromobily, v současné době se jich v těsné blízkosti dálnic nachází téměř padesát. To vzbuzuje respekt i u manažerů těch nejúspěšnějších německých výrobců.

Pracovní nabídky od společnosti Skupina ČEZ a.s.

Schröder se však ve své nové pozici u Sonnenbatterie stane konkurentem Tesly, která v dubnu tohoto roku oznámila vstup do podnikání s domácími bateriemi.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se