Domů
Plynárenství
České zásobníky plynu jsou připraveny pro nadcházející zimu

České zásobníky plynu jsou připraveny pro nadcházející zimu

Největší tuzemský provozovatel zásobníků plynu, skupina RWE, hlásí plný stav. V šesti podzemních zásobnících, které představují více než 90 % skladovací kapacity v ČR, je před zimní topnou sezonou nashromážděno 2,6 mld. m³ zemního plynu.

Připravenost české plynárenské soustavy před nadcházející zimou kontroloval i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Objem zásob, který byl stačil pro pokrytí zhruba třetiny veškeré loňské tuzemské spotřeby, je podle něj dostatečný.

„Musím ocenit připravenost plynárenské infrastruktury skupiny RWE před nadcházející topnou sezonou. Je to významný signál pro české odběratele, že bylo, stejně jako v předchozím roce, kdy byla situace v dodávkách plynu kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu komplikovaná, vyvinuto maximální úsilí k zajištění bezpečnosti a spolehlivosti dodávek plynu,“ uvedl ministr Mládek.

Bezpečnost dodávek plynu by neměla být ohrožena

„Věřím, že situace v souvislosti s bezpečností dodávek plynu je před nadcházející zimou přeci jen klidnější, než tomu bylo vloni. Přesto jsme učinili vše pro to, aby byla Česká republika na příští měsíce dobře připravena,“ dodal Mládek.

RWE Gas Storage provozuje na území České republiky celkem šest podzemních zásobníků. V Čechách je to unikátní kavernový zásobník v Hájích na Příbramsku, dále jsou to zásobníky Dolní Dunajovice a Tvrdonice na jižní Moravě a Štramberk, Lobodice a Třanovice na severu Moravy.

Z podzemních zásobníků dokáže provozovatel v zimním období vytěžit až 40 mil. m³ zemního plynu za den, čímž pokryje téměř dvě třetiny špičkové spotřeby celé země.

Zdroj úvodní fotografie: rwe-gasstorage.cz

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.