Domů
Rychlé zprávy
Nejpopulárnějším alternativním palivem v ČR je CNG

Nejpopulárnějším alternativním palivem v ČR je CNG

Přestože 97 % nových vozidel prodávaných na tuzemském trhu stále využívá konvenční pohon a paliva jako benzín či diesel, trh s vozidly na alternativní paliva každoročně roste. V současné době jezdí na českých silnicích zhruba 16 tisíc vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG), jehož popularita jakožto paliva pro vozidla neustále roste.

V průběhu prvních sedmi měsíců letošního roku bylo nově registrováno 1 895 osobních a dodávkových vozidel poháněných zemním plynem, což tvoří přibližně pouhé jedno procento z veškerých nově registrovaných vozidel. Další významnou oblastí je však sektor komunálních vozidel a autobusů, které v této sumě zahrnuty nejsou. Další navýšení podílu CNG komunálních vozidel by měly přinést plánované dotace Ministerstva životního prostředí pro obce a kraje na nákup vozů využívajících alternativního pohonu.

„CNG má nejširší spektrum použití, žádné jiné alternativní palivo takové využití nemá.“

Matthias Maedge, generální sekretář NVGA Europe

Oblibu zemního plynu potvrzuje i srovnání prodejů CNG vozidel s dalšími typy alternativních pohonů v ČR, kdy se CNG vozidla prodávala zhruba dvakrát více než hybridní vozidla, 20x více než elektromobily a 70x více než vozidla poháněná propan-butanovou směsí.

Kromě CNG roste i obliba zkapalněného zemního plynu (LNG), a to zejména v oblasti nákladní přepravy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.