Domů
Evropská Unie
Německo žádá USA, aby s EU projednaly plánované protiruské sankce
Zdroj: public domain

Německo žádá USA, aby s EU projednaly plánované protiruské sankce

Německá ministryně ekonomiky a energetiky Brigitte Zypriesová v úterý apelovala na zástupce Spojených států, aby s Evropskou unií projednali možné dopady prohloubení protiruských sankcí. Podle Zypriesové by Spojené státy neměly svými sankcemi trestat evropské společnosti.

Bílý dům podle agentury Reuters již oznámil, že americký prezident Donald Trump podepíše návrh zákona týkající se zavedení dalších sankcí proti Rusku. Těmito kroky Spojené státy reagují mimo jiné na údajné ovlivňování posledních amerických prezidentských voleb.

Někteří z evropských politiků se však obávají, že nové sankce by mohly dopadnout na evropské společnosti, zvláště na ty podnikající v energetickém sektoru. Kromě Zypriesové své obavy již dříve vyjádřili předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker či německý ministr zahraničí a rakouský kancléř.

„Hrozba ze strany Spojených států rovněž trestat evropské společnosti zavedením takzvaných extrateritoriálních sankcí je nepřijatelná. Bylo by velmi žádoucí, kdyby vláda Spojených států zasedla s námi ke stolu k vyjednávání a pracovali bychom na přijatelném řešení pro všechny strany,“ řekla Brigitte Zypriesová.

Německá ministryně dále uvedla, že tento jednostranný krok vyústil v eskalaci diplomatických vztahů, kdy Moskva nařídila Spojeným států snížit svůj diplomatický personál v Rusku na méně než polovinu současného počtu.

Německá vláda a představitelé tamního průmyslu se tak nyní obávají, že by sankce mohly zabránit německým společnostem podílet se na projektech nových plynovodů, které jsou dle nich nezbytné pro zajištění energetické bezpečnosti Německa.

Potřebujete být v obraze ohledně Evropské unie?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti Evropské unie a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ukrajina nabízí EU svou elektřinu místo ruského plynu. Pro nás nereálné, zoufalé, říkají čeští energetici
1. červenec 2022, 14:15
Dobrá zpráva: EU poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska
1. červenec 2022, 12:50
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se