Domů
Rychlé zprávy
EIA: Největší podíl na nárůstu spotřeby v amerických budovách způsobí klimatizace

EIA: Největší podíl na nárůstu spotřeby v amerických budovách způsobí klimatizace

Podle referenčního scénáře obsaženého v každoročně vydávaném energetickém výhledu americké vládní agentury EIA pro USA mezi lety 2019 a 2050 budou mít největší podíl na nárůstu spotřebované energie v oblasti obytných a komerčních budov klimatizace. Největší propad ve spotřebě energie je očekáván naopak ve vytápění. Důvodem jsou očekávané přesuny obyvatel z chladnějších do teplejších oblastí v USA, očekávané teplejší počasí a regionální rozdíly v růstu sektorů.

Podle ročního výhledu Annual Energy Outlook 2020 americké vládní agentury U. S. Energy Information Administration (EIA) mělo v roce 2019 v USA vytápění největší podíl na dodané energii do budov ve srovnání s jinými využitími. Konkrétně se jednalo o 38 %. EIA nicméně očekává, že do roku 2050 spotřeba energie ve vytápění poklesne o více než 1,5 kvadrilionu britských termálních jednotek (přibližně 440 TWh). K většímu poklesu v žádné jiné oblasti spotřeby energie v budovách v USA nedojde.

Celková spotřeba energie v budovách podle předpokladů EIA vzroste o 7 %. Důvodem je rostoucí spotřeba energie zejména v klimatizacích, elektronických spotřebičích a ohřívání vody. Tento nárůst převáží pokles energie spotřebované na vytápění a osvětlení.

Spotřeba energie vzroste v celém sektoru budov

Dle EIA počet obyvatel USA do roku 2050 vzroste o 58 milionů a počet domácností o 24 milionů. Celková obytná plocha amerických domácností by se měla zvýšit o 33 %. Agentura rovněž očekává, že se zvýší počet domácností, ve kterých žije jedna rodina a které mají obvykle větší prostory, ke klimatizování ve srovnání s domácnostmi, kde žije více rodin, nebo s mobilními domácnostmi.

EIA očekává, že se zvýší plocha i u komerčních budov, a to o 34 %. Kancelářské budovy pak spotřebují více energie na klimatizování prostor než jakýkoliv jiný typ budov. Klimatizace budou tvořit 25 % spotřebované energie v komerčních budovách v USA v roce 2050.

Předpovědi EIA pracují například s výsledky modelů regionální distribuce obyvatel v USA (kde očekávají přesuny obyvatel z chladnějších oblastí do teplejších) a obecně očekávané teplejší počasí.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.