Domů
Rychlé zprávy
Po loňské ztrátě očekává největší polský těžař uhlí PGG návrat k zisku
Autor: glasseyes view https://www.flickr.com/photos/axelhartmann/11779265075/

Po loňské ztrátě očekává největší polský těžař uhlí PGG návrat k zisku

Rychlé zprávy
Bez komentáře
10. květen 2017, 17:34
ČTK

Největší polský těžař uhlí PGG očekává v letošním roce návrat k zisku, který se má pohybovat kolem 400 milionů zlotých (2,5 miliardy Kč). Loni firma vykázala čistou ztrátu 300 milionů PLN. Uvedl to dnes generální ředitel PGG Tomasz Rogala.

„Očekávám, že letos vykáže PGG čistý zisk 400 milionů zlotých,“ řekl novinářům.

Příští rok by mohla firma vyplatit podle něj dividendu, rozhodnutí však bude závist na akcionářích.

Společnost by také letos mohla vytěžit 31 až 32 milionů tun uhlí. V dalších letech chce těžit nejméně 30 milionů tun uhlí ročně. Loni se v celém Polsku vytěžilo 70,4 milionu tun uhlí, o 1,8 milionu tun méně než předloni.

PGG, dříve známá jako Kompania Weglowa, čelila v roce 2015 kolapsu kvůli propadu cen uhlí a rostoucím nákladům na těžbu. Firma přežila díky finanční pomoci od státních energetických firem a oživení cen uhlí, uvedla agentura Reuters. Minulý měsíc se PGG dohodla na převzetí svého menšího konkurenta KHW, který se rovněž potýkal s problémy.

Ilustrační foto

Polsko získává většinu elektřiny z uhlí a ministerstvo energetiky již dříve naznačilo, že by země mohla v příštích letech postavit více uhelných elektráren a tepláren. Vládnoucí strana Právo a Spravedlnost (PiS) chce, aby uhlí zůstalo ještě další roky hlavním zdrojem energie pro Polsko. Strana vyhrála v roce 2015 parlamentní volby částečně i díky slibům, že zachrání uhelný průmysl a ochrání pracovní místa.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se