Domů
Elektromobilita
Elektromobilům se v Evropě daří, v červnu se jich prodalo meziročně o 54 % více

Elektromobilům se v Evropě daří, v červnu se jich prodalo meziročně o 54 % více

Evropský trh s elektromobily (BEV a PHEV) zaznamenal za červen 2017 další růst. Nově bylo v Evropě během června registrováno okolo 28 000 vozů na elektřinu. Nejlépe prodávaným vozem byl Renault Zoe, kterých se prodalo přes 4 000.  Meziročně došlo k nárůstu o 54 % a za období roku 2017 se trh s elektromobily rozrostl o 30 %. Podíl nových elektromobilů na evropských silnicích již dosahuje 1,5 %. Jeden ze šedesáti sedmi nově prodaných vozů v Evropě byl elektromobil.

Evropa má na prodejích čistých elektromobilů (BEV) a plug-in hybridů (PHEV) nemalý podíl. Segment elektrických vozů je stále populárnější a v Evropě tak čím dál více zákazníků volí jako nový vůz právě elektromobil. Dle nejnovějších dat dosáhl podíl nově prodaných elektromobilů 1,5 % ze všech prodaných vozů. Celkový počet nových registrací za měsíc červen přesáhl hodnotu 28 tisíc vozů, což je nárůst o 54 % ve srovnání s červnem roku 2016. Při hodnocení období prvních 6 měsíců tohoto roku dosáhl trh s elektromobily růstu o 30 % ve srovnání se stejným obdobím minulý rok.

BMW i3. Zdroj: BMW

Renault Zoe evropskou jedničkou mezi elektromobily

Nejčastěji kupovaným elektromobilem je v Evropě Renault Zoe. Tento francouzský hatchback je i nadále velmi populárním a v počtu registrací (4 189 registrací) jasně vede. Meziročně za stejné období (červen) prodeje vozu narostly o 73 %. Již po šest měsíců v řadě je tak Renault Zoe nejprodávanějším evropským elektromobilem. Nejvíce těchto vozů se prodalo v domovské Francii (1 882), následované Německem (680), Norskem (428), Rakouskem (237) a Portugalskem (112).

Druhým nejčastěji pořizovaným elektromobilem je BMW i3 se 161% meziročním růstem na hodnotu 1 634 registrací. Tři ze čtyř těchto vozů přitom byly plně elektrické verze. Nejvíce elektrických verzí registrovali zákazníci z Norska (420 vozů). Dobrých výsledků se však BMW i3 dočkal i v domovském Německu se 315 novými registracemi.

V pořadí třetí nejpopulárnější elektromobil je Nissan LEAF, který profitoval ze snižující se ceny. Tento již „starší“ elektromobil zaznamenal meziroční 4% růst a 1 590 nových registrací. Nissan LEAF se zároveň stal zajímavým vozem pro všechny, kdo uvažují o nákupu elektromobilu s co nejlepším poměrem nízké ceny a dobré kvality.

Prodeje elektromobilů v Evropě (Červen 2017). Zdroj: CleanTechnica.com

Modely s velkým očekáváním

Jako velmi zajímavé se do budoucna jeví vozy Porsche Panamera (plug-in hybrid), dlouho očekávaný Hyundai Ioniq PHEV a Smart ED. Porsche Panamera PHEV zaznamenal v červnu po nástupu na trh rekordních 595 registrací, což je prozatím nejlepší hodnota mezi všemi PHEV vozy. Předchozí rekord byl 189 registrací. Dá se proto očekávat, že druhá edice Panamera PHEV bude v Evropě velmi populární. Nejvíce elektromobilů Panamera registrovali v červnu Němci, šlo o celých 46 % všech registrací.

Hyundai Ioniq PHEV je dalším z vozů, u nichž se dají očekávat dobré prodeje. V prvním měsíci bylo registrováno 170 těchto vozů a díky dobrým specifikacím a zajímavé ceně se dá očekávat, že i zde budou prodeje velmi dobré.

Jako zajímavá volba se jeví rovněž vozy Smart ForTwo ED (electric drive) a Smart ForFour ED. I přes několikaměsíční zpoždění a stále chybějící rychlonabíjení se dá dle prvních registrací (424 vozů za první měsíc) očekávat, že i zde půjde o velmi populární vůz.

Komentáře

(2)

dominik

30. květen 2018, 17:00

To je pěkné, takže tento článek opravdu nelhal: http://www.dopravniznaceni.com/Jak-je-to-s-elektromobily-v-Cesku-b1107.htm za chvíli tu budeme všichni jezdit na elektřinu :D

MPI

7. srpen 2017, 20:15

Pořád směšná čísla a je to dobře. Nemělo by se to uspěchat.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.