Domů
Společnosti ve světě
RWE pravděpodobně zacílí na některá aktiva Uniperu, o která Fortum nestojí

RWE pravděpodobně zacílí na některá aktiva Uniperu, o která Fortum nestojí

Německá RWE spíše koupí některá aktiva Uniperu, která bude finský Fortum po plánované akvizici Uniperu prodávat, než aby podala protinabídku na nabídku Fortumu. Podle nejmenovaného zdroje zahraniční agentury Reuters bude tento postup pro RWE mnohem výhodnější než rozpoutání „nabídkové války“ s Fortumem.

Finská energetická společnost Fortum zahájila nabídku na převzetí německé společnosti Uniper, do které E.ON vyčlenil mimo jiné své německé vodní a uhelné elektrárny, koncem září.

Finská vláda, která je majoritním vlastníkem Fortumu, záměr společnosti odkoupit téměř 47% podíl od E.ONu v úterý podpořila, a to i přes zapojení Uniperu do kontroverzního projektu výstavby plynovodu Nord Stream 2.

Fortum má podle Reuters zájem zejména o švédská a ruská aktiva Uniperu a menší zájem o uhelné a plynové elektrárny, které jsou naopak atraktivní pro RWE.

„Pro RWE je mnohem levnější vyčkat (na dokončení akvizice), než rozpoutat „nabídkovou válku“ s Fortumem,“ řekla osoba blízká transakci.

RWE odmítla tyto spekulace v pátek komentovat.

Bude Uniper rozdělen?

Investoři však podle Reuters pochybují, že si Fortum všechna aktiva v případě úspěšné akvizice Uniperu ponechá.

„Je šance, že Uniper bude rozdělen,“ řekl Thomas Deser, manažer ze společnosti Union Investment, akcionáře Uniperu, a dodal, že RWE může mít zájem o budovaný moderní nadkritický černouhelný blok Datteln 4 s instalovaným výkonem 1,1 GWe.

Zdroje Reuters dále uvedly, že menší transakce jsou více ve shodě s akviziční strategií RWE. Hotovost pro akvizice by RWE mohla získat prodáním části svého 76,8% podílu ve společnosti innogy.

Fortum nabídl v září akcionářům Uniperu 22 euro za akcii, jejíž hodnota se nyní pohybuje kolem 24 euro. Agentura Reuters uvedla, že protinabídka na akcie Uniperu by se nyní musela pohybovat kolem 26 euro.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.