Domů
Společnosti ve světě
Statoil v rámci své dlouhodobé strategie mění název na Equinor
Centrála společnosti Statoil. Autor: Harald Pettersen/Statoil

Statoil v rámci své dlouhodobé strategie mění název na Equinor

Norský ropný gigant Statoil se zbavuje starého názvu, jehož součástí byla právě ropa (oil), a přechází na nový název Equinor. Nové jméno bylo vytvořeno spojením rovnosti a odkazu na norský původ společnosti. Společnost se chce v rámci dlouhodobé vize oprostit od spojování svého jména pouze s ropou a zemním plynem a chce být veřejností vnímána jako energetická společnost s širokým polem působnosti, a to včetně obnovitelné energetiky.

Představenstvo norské společnosti Statoil ve čtvrtek navrhlo změnu názvu společnosti na Equinor. Dle vyjádření společnosti by změna jména měla podpořit strategii a rozvoj této energetické společnosti. Nové jméno Equinor je tvořeno kombinací „equi“, počátku anglických slov rovný, rovnost a rovnováha (equal, equality and equilibrium), a „nor“, což signalizuje, že společnost je hrdá na svůj norský původ.

„Svět se mění, stejně tak Statoil. Probíhá největší energetický přechod, jakého jsme v moderních dějinách mohli být svědky, a my se snažíme být v popředí tohoto vývoje. Naše strategie zůstává stále stejná. Název Equinor odráží probíhající změny a podporuje vždy bezpečnou, vysoce hodnotnou a nízkouhlíkovou strategii, kterou jsme představili v loňském roce,“ řekl předseda představenstva společnosti Statoil, Jon Erik Reinhardsen.

Společnost prezentuje nové jméno jako přirozenou změnu, která je výsledkem vývoje směřování společnosti. Z původního zaměření na ropu a zemní plyn chce být Equinor chápán jako energetická společnost s širokým polem působnosti. Název Statoil sloužil společnosti téměř 50 let, s novým názvem se pak, dle svého vyjádření, společnost připravuje na dalších 50 let.

„Equinor je silným vyjádřením toho, kdo jsme, odkud pocházíme a čeho chceme dosáhnout. Jsme společnost založená na hodnotách a rovnocennost nejlépe popisuje to, jak chceme oslovit lidi a společnosti, kde působíme. Norský kontinentální šelf zůstane páteří naší společnosti a budeme využívat naše norské dědictví v našem postavení, protože hodláme pokračovat v mezinárodním růstu v oblasti ropy, zemního plynu a obnovitelné energie,“ uvedl generální ředitel Statoilu, Eldar Sætre.

Zelenější budoucnost

Statoil představil v roce 2017 strategii, která je postavená na principech rozvoje různorodého, avšak konkurenčního portfolia. Společnost chce rozvíjet dlouhodobou hodnotu na norském kontinentálním šelfu, prohlubovat své klíčové činnosti a rozvíjet nové možnosti růstu na mezinárodní úrovni. Dle svého vyjádření patří Statoil k nejefektivnějším producentům ropy a zemního plynu na světě a chce tuto svou výhodu rozvíjet i nadále.  V rámci budování ziskové pozice v obnovitelné energetice Statoil očekává, že do roku 2030 investuje 15-20 % svých celkových nákladů do nových energetických řešení.

Zdroj úvodní fotografie: Harald Pettersen/Statoil

Komentáře

(1)

Petr

19. březen 2018, 23:04

Aneb nejvyšší manažeři si potřebovali rozdělit milionové bonusy, a nenašli už žádný jiný projekt, který by určitě se svým prestižním vzděláním zvládli než přejmenovávání firmy.

Něco jako innogy :), kteří do toho vrazili miliony eur, aby si je zákazníci nepletli s nějkaým start-upem, a nakonec to bude na nic, když spadnou pod E.On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.