Domů
Společnosti ve světě
Statoil v rámci své dlouhodobé strategie mění název na Equinor
Centrála společnosti Statoil. Autor: Harald Pettersen/Statoil
Centrála společnosti Statoil. Autor: Harald Pettersen/Statoil

Statoil v rámci své dlouhodobé strategie mění název na Equinor

Norský ropný gigant Statoil se zbavuje starého názvu, jehož součástí byla právě ropa (oil), a přechází na nový název Equinor. Nové jméno bylo vytvořeno spojením rovnosti a odkazu na norský původ společnosti. Společnost se chce v rámci dlouhodobé vize oprostit od spojování svého jména pouze s ropou a zemním plynem a chce být veřejností vnímána jako energetická společnost s širokým polem působnosti, a to včetně obnovitelné energetiky.

Představenstvo norské společnosti Statoil ve čtvrtek navrhlo změnu názvu společnosti na Equinor. Dle vyjádření společnosti by změna jména měla podpořit strategii a rozvoj této energetické společnosti. Nové jméno Equinor je tvořeno kombinací „equi“, počátku anglických slov rovný, rovnost a rovnováha (equal, equality and equilibrium), a „nor“, což signalizuje, že společnost je hrdá na svůj norský původ.

„Svět se mění, stejně tak Statoil. Probíhá největší energetický přechod, jakého jsme v moderních dějinách mohli být svědky, a my se snažíme být v popředí tohoto vývoje. Naše strategie zůstává stále stejná. Název Equinor odráží probíhající změny a podporuje vždy bezpečnou, vysoce hodnotnou a nízkouhlíkovou strategii, kterou jsme představili v loňském roce,“ řekl předseda představenstva společnosti Statoil, Jon Erik Reinhardsen.

Společnost prezentuje nové jméno jako přirozenou změnu, která je výsledkem vývoje směřování společnosti. Z původního zaměření na ropu a zemní plyn chce být Equinor chápán jako energetická společnost s širokým polem působnosti. Název Statoil sloužil společnosti téměř 50 let, s novým názvem se pak, dle svého vyjádření, společnost připravuje na dalších 50 let.

„Equinor je silným vyjádřením toho, kdo jsme, odkud pocházíme a čeho chceme dosáhnout. Jsme společnost založená na hodnotách a rovnocennost nejlépe popisuje to, jak chceme oslovit lidi a společnosti, kde působíme. Norský kontinentální šelf zůstane páteří naší společnosti a budeme využívat naše norské dědictví v našem postavení, protože hodláme pokračovat v mezinárodním růstu v oblasti ropy, zemního plynu a obnovitelné energie,“ uvedl generální ředitel Statoilu, Eldar Sætre.

Zelenější budoucnost

Statoil představil v roce 2017 strategii, která je postavená na principech rozvoje různorodého, avšak konkurenčního portfolia. Společnost chce rozvíjet dlouhodobou hodnotu na norském kontinentálním šelfu, prohlubovat své klíčové činnosti a rozvíjet nové možnosti růstu na mezinárodní úrovni. Dle svého vyjádření patří Statoil k nejefektivnějším producentům ropy a zemního plynu na světě a chce tuto svou výhodu rozvíjet i nadále.  V rámci budování ziskové pozice v obnovitelné energetice Statoil očekává, že do roku 2030 investuje 15-20 % svých celkových nákladů do nových energetických řešení.

Zdroj úvodní fotografie: Harald Pettersen/Statoil

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr
19. březen 2018, 23:04

Aneb nejvyšší manažeři si potřebovali rozdělit milionové bonusy, a nenašli už žádný jiný projekt, který by určitě se svým prestižním vzděláním zvládli než přejmenovávání firmy.

Něco jako innogy :), kteří do toho vrazili miliony eur, aby si je zákazníci nepletli s nějkaým start-upem, a nakonec to bude na nic, když spadnou pod E.On

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se