Domů
Společnosti ve světě
Tesla vyjednává s LG o dodávce článků

Tesla vyjednává s LG o dodávce článků

Ačkoliv si společnost Tesla vyrábí své vlastní články, část článků do svých systémů musí zajišťovat od externích dodavatelů, v současnosti pouze od společnosti Panasonic. Kvůli rostoucím objemům výroby nebude Tesla soběstačná ani v budoucnu. Volba partnera padla ne až tak překvapivě na LG Chem.

Tesla významně investuje do změn v Gigafactory tak, aby byla schopna články vyrábět ve spolupráci se společností Panasonic právě v Nevadě. Plánovaná roční produkce továrny je ovšem 35 GWh, nicméně pro realizaci celých systémů by byla potřebná produkce článků o celkové kapacitě 50 GWh, je tedy nutné zajistit dodatečnou dodávku článků o kapacitě 15 GWh.

Ačkoliv je Panasonic světovou jedničkou ve výrobě lithiových článků (jeho produkce pokrývá 46 % potřeb v automobilovém průmyslu), předpokládá se u společnosti LG rovněž vybudování velmi významné pozice, a to zejména díky podpisu smluv s velkými automobilkami jako jsou Audi, Renault a General Motors.

Společnost LG navíc nedávno oznámila navýšení výroby v americkém Michiganu pro uspokojení předpokládané poptávky po automobilu Chevy Volt.

Vyjednávání Tesly s LG ovšem není pro investory žádným velkým překvapením, jelikož již dříve Tesla mluvila o tom, že je schopna zajistit dodávku článků od různých prodejců při zachování dosavadního rozvoje podpůrných nástrojů a samozřejmě i sledovat nejnovější pokroky v oblasti vývoje lithiových článků.

Tesla dále oznámila, že bylo hodnoceno několik potenciálních dodavatelů článků, nicméně zatím prošel pouze Panasonic. Zdá se tedy, že LG Chem by mohla být druhou společností splňující náročné požadavky ze strany Tesly.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516