Domů
Společnosti ve světě
Tesla X bude nejsvižnějším SUV v historii

Tesla X bude nejsvižnějším SUV v historii

Při nedávném úniku informací ohledně modelu X Tesla opět šokovala akcelerací. Všichni čekali skvělé výkony, ale sprint na stovku za 3,8 sekundy u běžného modelu Tesla Model X P90D a neuvěřitelných 3,2 sekundy v případě nabroušené verze Ludicrous čekal málokdo. 

Tyto hodnoty činí z modelu X jedno z nejsvižnějších aut v historii. Jednoznačné prvenství však patří vozu v kategorii SUV. Pro zajímavost uveďme, že na místě druhém se umístil ani ne měsíc starý Grand Cherokee SRT Trackhawk se zrychlením 3,5 s, následovaný běžnou Teslou X a vrcholnými motorizacemi vozů Porsche Cayenne a BMW X5. Zbylá konkurence značně zaostává.

Skutečnost, že Tesla drtí svými starty konkurenci na všech frontách i reálně, je podpořena skutečností, že Tesla Model S P85D má zrychlení 3,1 s, což ji řadí mezi 30 nejrychlejších vyráběných automobilů v historii. Do tohoto seznamu patří samozřejmě i verze Ludicrous s hodnotou 2,8 s. Model X se mezi nejrychlejší auta vejde také.

Velmi slušné jsou i další parametry vozu

Zmiňme však ještě další technické údaje. Dojezdová vzdálenost Tesly X by měla být 400 kilometrů a maximální rychlost by se měla zastavit na hodnotě 250km/h.

Při pohledu na zmíněné parametry se mnoho budoucích majitelů tohoto modelu zajisté nemůže dočkat, až Tesla spustí samotnou dodávku vozů. Podle informací z posledního dopisu akcionářům by se tak mohlo stát ještě tento měsíc.

Zdroj úvodní fotografie: www.teslamotors.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se