Domů
Společnosti ve světě
Tesla zaznamenala ve 2Q 2015 rekordní dodávku vozů. Dodávky SUV Model X již v září
Automobil Tesla

Tesla zaznamenala ve 2Q 2015 rekordní dodávku vozů. Dodávky SUV Model X již v září

Automobilka Tesla Motors zveřejnila minulý týden dopis akcionářům, ve kterém shrnuje výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2015. V tom mimo jiné zaznamenala rekordní počet dodaných vozů – 11 532. Celková produkce elektromobilů Tesla v tomto období se zastavila na hodnotě 12 807.

Automobilka dále uvedla, že objednávky populárního modelu Tesla Model S dále globálně rostou. V USA vzrostl meziročně počet objednávek Modelu S o téměř 30 % a v Evropě dokonce o 50 %. Automobilu se začíná dařit také v Asii, kde se v porovnání s minulým čtvrtletím objednávky téměř zdvojnásobily.

I přes rostoucí tržby, které v 2Q dosáhly 955 mil. dolarů (meziroční nárůst o 24 %), zaznamenala automobilka trojnásobně vyšší čistou ztrátu v porovnání se stejným obdobím v loňském roce, a to více než 184 mil. dolarů. Ztráta v 1Q 2015 byla 154 mil. dolarů.

První dodávky očekávaného elektromobilu Model X již v září

Tesla Model X
Tesla Model X. Zdroj: www.teslamotors.com

Tesla nyní věnuje velké úsilí, aby dostála svých předchozích prohlášení a zahájila dodávky očekávaného SUV Model X na podzim letošního roku. Aktuální informace uvedené ve zmíněném dopise hovoří dokonce o září.

Další z očekávaných produktů, cenově dostupnější Model 3, má být představen v prvním čtvrtletí příštího roku s tím, že první dodávky vozu se mají uskutečnit koncem roku 2017. Cena tohoto modelu by se měla pohybovat kolem 35 000 dolarů.

Tesla dále snížila odhad dodaných vozů pro letošních rok z 55 000 na 50 až 55 tisíc.

Zdroj úvodního obrázku: www.teslamotors.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516