Dvanáct polských dolů bude dočasně uzavřeno v důsledku šíření nákazy koronaviru

DomůUhlíDvanáct polských dolů bude dočasně uzavřeno v důsledku šíření nákazy koronaviru

Polsku bude dnes v důsledku šíření nákazy koronavirem dočasně uzavřeno 12 uhelných dolů. Celkem je v Polsku nakaženo přibližně 5 000 horníků. Dodávky uhlí by neměly být ovlivněny. 

V důsledku šíření nákazy koronavirem bude v Polsku na tři týdny uzavřeno 12 uhelných dolů. Uzavírka se bude týkat dolů Pniowek a Zofiowka vlastněných státní firmou JSW a dalších 10 dolů největší těžební společnosti v Polsku PGG.

„Dojde k dočasnému zastavení těžby ve všech uhelných dolech, kde se dnes ví o výskytu koronaviru a kde zaměstnanci nebyli na přítomnost koronaviru testováni. To znamená, že od zítra zastavíme těžbu ve dvou dolech JSW a v deseti uhelných dolech PGG.“ Jacek Sasin, ministr státních aktiv Polska

Podle Sasina budou všichni horníci během dočasné uzavírky pobírat mzdu v plné výši a dodávky uhlí zákazníkům nebudou ohroženy. Státní zásoby uhlí i zásoby společnosti PGG jsou momentálně velmi vysoké.

Během uplynulého víkendu došlo v Polsku k rekordnímu nárůstu nově nakažených koronavirem, a to zejména kvůli prudce se šířící nákaze v dole Zofiowka. S tímto dolem je spojeno 1 148 nově nakažených za víkend. Nejvyšší počet nakažených, 1 587 případů, je ovšem v dole Pniowek. V pondělí bylo v Polsku nakaženo přibližně 5 000 horníků.