Domů
Větrné elektrárny
Norský Equinor získal historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při pobřeží USA
Výstavba offshore větrné elektrárny. Zdroj: .vanoord.com
Zdroj: vanoord.com

Norský Equinor získal historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při pobřeží USA

Norská ropná a plynárenská společnost Equinor získala historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při americkém pobřeží. Zakázka počítá s výstavbou dvou větrných parků o celkovém instalovaném výkonu 2,5 GW při pobřeží státu New York. Informaci přinesl zahraniční server Platts.

Equinor postaví na základě uvedené zakázky offshore větrný park Boardwalk Offshore Wind o instalovaném výkonu 1 260 MW a větrný park Beacon Offshore Wind Project s instalovaným výkonem 1 230 MW.

Při započítání zakázky na výstavbu první fáze projektu Empire Wind o instalovaném výkonu 816 MW má tak nyní Equinor zasmluvněnou výstavbu offshore větrných parků u pobřeží New Yorku o celkovém instalovaném výkonu 3,3 GW.

„Tato zakázka je přelomová pro náš offshore větrný byznys ve Spojených státech,“ uvedl výkonný ředitel Equinoru Anders Opedal a dodal, že východní pobřeží USA je jedním z nejvíce atraktivních trhů pro růst v oblasti offshore větrných eletráren na světě.

Equinor bude na základě partnerství oznámeného v září loňského roku budovat offshore větrné parky při pobřeží USA společně s britskou ropnou společností bp.

Výstavba výše uvedených větrných parků je součástí plánů státu New York na výstavbu 9 000 MW instalovaného výkonu v offshore větrných elektrárnách do roku 2035. I díky tomuto novému výkonu by stát New York chtěl dosáhnout 70% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny do roku 2030 a následně 100% podílu do roku 2040.

Zdroj úvodní fotografie: vanoord.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(11)
Milan Vaněček
17. leden 2021, 09:35

Ropné společnosti dobře vědí v jaké energetice je jejich budoucnost, kde mohou uplatnit svůj know how, ....

ijn
17. leden 2021, 09:48

Proč dodnes nezjistili a nespočetli EKOLOGOVÉ nakolik změní proudění v ovzduší stovky vrtulí vyčerpávající kinetickou energi větru??? Proč se zvedá oblačnost za VtE o cca300-500m výše??? Proč někdy vůbec nefouká ledny- březny??? NaKolik sníží VtE kontinentální srážky??? Proč se nevyhodnocují dopady VtE ve všech souvislostech??? Nějaké lobby se závěry z VtE nehodí??? Které??? ASI Plynařům = bude odbyt na GAS!!!

ijn
17. leden 2021, 09:49

Opět musím zdůraznit: český energetický průmysl by měl dostat zakázky EDU56 a ETE34 z ruky a nešpekulovat, co a jak nám dodají cizinci!!!

Kde jinde má získat reference a navrátit se na výsluní JADERNÉ ENERGETIKY, než domácími projekty?!!!

Ale to naši vlastizrádní politici nechápou!!! Rádci jsou lokaji cizích mocností??? Technické školství upadá, odborní učitelé stárnou a dorost nevidí perspektivu vlastních příležitostí!!! Chápeme vůbec zkázonosné dopady z odkládání a průtahů okolo EDU5 českých politiků?!! Vedení ČEZu očekává tučnou dividendu za prodej aktiv v Rumunsku, namísto zahájení dostavby ETE34 se podvoluje nesmyslu EDU5!!! ETE34=ETE12 lze zahájit zítra a synergie s ETE12 i cena je nesmírnou výhodou pro racionální rozhodování o české ENERGETICE!!! Proč e odborná veřejnost neozve??? Je podělaná z moci zrádných a zkorumpovaných českých politiků??? Snad se pochlapí!!!

pr
17. leden 2021, 11:40

Můžete definovat pojem "český energetický průmysl" v republice, kde Čechům už skoro nic nepatří? (pardon Průšo, s 3D tiskem jsi výjimka - avšak jsi mimo energetiku)

ijn
17. leden 2021, 12:43

podnikají na území ČR proto je daňovým domicilem český stát!!!olik podniků patří v SRN Německu??? Víte to??? Amazon u Kaiserslauternu není Němců, přesto tam funguje, že jsme nechali všechno rozkrást, je jiná otázka, ale zaměstnanci V EN.PRŮMYSLU jsou většinou ČEŠI!!!

Carlos
17. leden 2021, 14:43

Až stát přestane dělat podnikání nevýhodné, přestane s byrokracií a daňovým džihádem, tak pak, za dlouhou dobu po tom co s tím přestane se začne situace měnit. Stát Vás v tom nezachrání, spíš překáží.

Petr
17. leden 2021, 18:09

Tak Čechům tu furt patří a dokud EU nenařídí nucenou migraci tak i patřit bude přez 90% pracovní síly a voličů. Takže se dá buď stávkovat za pořádný mzdový podíl na firemních ziscích nebo v nejhorším znárodnit.

Kdežto u takového OZE solárního tunelu jsme z jeho 500 miliard na 20 let během 2-3 let většinu bleskurychle a nenávratně postali do Číny.

ijn
17. leden 2021, 12:38

pozor na psychopaty u koryt moci!!!.......Podobné postřehy uvádí i Bradley Niall v knize Pravda k moci: Psychopati vládnou našemu světu. „Prostřednictvím své schopnosti rozpoznat sobě rovné rychle stoupají po společenských stupních a shlukují se okolo pák moci, kde jejich celospolečenský vliv metastázuje. Tak vzniká patokracie, tedy vláda dosazených figur psychopatů ovládaných finančními skupinami ke škodě občanů.“ V české energetice dokonalé důkaz a psychopaté hledají dodavatele na EDU5?????.....!!!!!!

Pozor
17. leden 2021, 14:01

Vážený, asi Vám nedošla zásadní věc - neše země není politicky samostatná, my jsme v postavení KOLONIE (hospodářské, politické i vojenské..). Nás řídí přes Brusel Německo, v tom je zakopaný pes. A centurm nidky nedovolí kolonii aby ji ohrožovala. Pokud to hrozí, nastoupí patřičná korekce - viz třeba Škodovka, vzorový příkald..

A to stejné je i v energetice, Západ nám brání ve stavbě JE, nedej BOže ještě ve spolupráci s Ruskem.

Dokud tedy nebudeme suverenním státem, hodně věcí bude "podivných a nelogických".. A je jedno, zda vládne pravice či levice, poslouchat musí ta i ta.

A na závěr - suverenní na světě jsou jen tyto tři země (podle abecedy) - Čína, Rusko, USA.

Josef
17. leden 2021, 13:52

Ono to není tak jak píšete, vítr je důsledkem jednak otáčení země a jednak rozdílem teplot. V přízemních vrstvách vítr zpomaluje povrch země , když instalujete VTE snížíte rychlost větru za elektrárnou, ale tím snížíte také tření o zemský povrch, proto vítr opět zrychluje a po nějaké vzdálenosti už není vliv VTE znát. VTE na moři jsou mnohem níže než povrch kontinentu, takže nás nijak neovlivňují vezměte si ,že u nás je běžná výška okolo 500 metrů nad mořem a VTE jsou nejméně o 200 metrů níže.

Petr
18. leden 2021, 12:17

Jenže právě rychlý vítr ve styku s vodní hladinou nejvíc nabírá vlhkost. Takže ty mořské možná nemají tolik vlivu na rychlost větru v Česku (ale ty vnitrozemské v Německu a případně Polsku už jo) ovšem celková vlhkost vzduchu a déšť jsou něco jiného.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se