Domů
Větrné elektrárny
Norský Equinor získal historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při pobřeží USA

Norský Equinor získal historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při pobřeží USA

Norská ropná a plynárenská společnost Equinor získala historicky největší zakázku na výstavbu offshore větrných parků při americkém pobřeží. Zakázka počítá s výstavbou dvou větrných parků o celkovém instalovaném výkonu 2,5 GW při pobřeží státu New York. Informaci přinesl zahraniční server Platts.

Equinor postaví na základě uvedené zakázky offshore větrný park Boardwalk Offshore Wind o instalovaném výkonu 1 260 MW a větrný park Beacon Offshore Wind Project s instalovaným výkonem 1 230 MW.

Při započítání zakázky na výstavbu první fáze projektu Empire Wind o instalovaném výkonu 816 MW má tak nyní Equinor zasmluvněnou výstavbu offshore větrných parků u pobřeží New Yorku o celkovém instalovaném výkonu 3,3 GW.

„Tato zakázka je přelomová pro náš offshore větrný byznys ve Spojených státech,“ uvedl výkonný ředitel Equinoru Anders Opedal a dodal, že východní pobřeží USA je jedním z nejvíce atraktivních trhů pro růst v oblasti offshore větrných eletráren na světě.

Equinor bude na základě partnerství oznámeného v září loňského roku budovat offshore větrné parky při pobřeží USA společně s britskou ropnou společností bp.

Výstavba výše uvedených větrných parků je součástí plánů státu New York na výstavbu 9 000 MW instalovaného výkonu v offshore větrných elektrárnách do roku 2035. I díky tomuto novému výkonu by stát New York chtěl dosáhnout 70% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny do roku 2030 a následně 100% podílu do roku 2040.

Zdroj úvodní fotografie: vanoord.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(11)
Milan Vaněček
17. leden 2021, 09:35

Ropné společnosti dobře vědí v jaké energetice je jejich budoucnost, kde mohou uplatnit svůj know how, ....

ijn
17. leden 2021, 09:48

Proč dodnes nezjistili a nespočetli EKOLOGOVÉ nakolik změní proudění v ovzduší stovky vrtulí vyčerpávající kinetickou energi větru??? Proč se zvedá oblačnost za VtE o cca300-500m výše??? Proč někdy vůbec nefouká ledny- březny??? NaKolik sníží VtE kontinentální srážky??? Proč se nevyhodnocují dopady VtE ve všech souvislostech??? Nějaké lobby se závěry z VtE nehodí??? Které??? ASI Plynařům = bude odbyt na GAS!!!

ijn
17. leden 2021, 09:49

Opět musím zdůraznit: český energetický průmysl by měl dostat zakázky EDU56 a ETE34 z ruky a nešpekulovat, co a jak nám dodají cizinci!!!

Kde jinde má získat reference a navrátit se na výsluní JADERNÉ ENERGETIKY, než domácími projekty?!!!

Ale to naši vlastizrádní politici nechápou!!! Rádci jsou lokaji cizích mocností??? Technické školství upadá, odborní učitelé stárnou a dorost nevidí perspektivu vlastních příležitostí!!! Chápeme vůbec zkázonosné dopady z odkládání a průtahů okolo EDU5 českých politiků?!! Vedení ČEZu očekává tučnou dividendu za prodej aktiv v Rumunsku, namísto zahájení dostavby ETE34 se podvoluje nesmyslu EDU5!!! ETE34=ETE12 lze zahájit zítra a synergie s ETE12 i cena je nesmírnou výhodou pro racionální rozhodování o české ENERGETICE!!! Proč e odborná veřejnost neozve??? Je podělaná z moci zrádných a zkorumpovaných českých politiků??? Snad se pochlapí!!!

pr
17. leden 2021, 11:40

Můžete definovat pojem "český energetický průmysl" v republice, kde Čechům už skoro nic nepatří? (pardon Průšo, s 3D tiskem jsi výjimka - avšak jsi mimo energetiku)

ijn
17. leden 2021, 12:43

podnikají na území ČR proto je daňovým domicilem český stát!!!olik podniků patří v SRN Německu??? Víte to??? Amazon u Kaiserslauternu není Němců, přesto tam funguje, že jsme nechali všechno rozkrást, je jiná otázka, ale zaměstnanci V EN.PRŮMYSLU jsou většinou ČEŠI!!!

Carlos
17. leden 2021, 14:43

Až stát přestane dělat podnikání nevýhodné, přestane s byrokracií a daňovým džihádem, tak pak, za dlouhou dobu po tom co s tím přestane se začne situace měnit. Stát Vás v tom nezachrání, spíš překáží.

Petr
17. leden 2021, 18:09

Tak Čechům tu furt patří a dokud EU nenařídí nucenou migraci tak i patřit bude přez 90% pracovní síly a voličů. Takže se dá buď stávkovat za pořádný mzdový podíl na firemních ziscích nebo v nejhorším znárodnit.

Kdežto u takového OZE solárního tunelu jsme z jeho 500 miliard na 20 let během 2-3 let většinu bleskurychle a nenávratně postali do Číny.

ijn
17. leden 2021, 12:38

pozor na psychopaty u koryt moci!!!.......Podobné postřehy uvádí i Bradley Niall v knize Pravda k moci: Psychopati vládnou našemu světu. „Prostřednictvím své schopnosti rozpoznat sobě rovné rychle stoupají po společenských stupních a shlukují se okolo pák moci, kde jejich celospolečenský vliv metastázuje. Tak vzniká patokracie, tedy vláda dosazených figur psychopatů ovládaných finančními skupinami ke škodě občanů.“ V české energetice dokonalé důkaz a psychopaté hledají dodavatele na EDU5?????.....!!!!!!

Pozor
17. leden 2021, 14:01

Vážený, asi Vám nedošla zásadní věc - neše země není politicky samostatná, my jsme v postavení KOLONIE (hospodářské, politické i vojenské..). Nás řídí přes Brusel Německo, v tom je zakopaný pes. A centurm nidky nedovolí kolonii aby ji ohrožovala. Pokud to hrozí, nastoupí patřičná korekce - viz třeba Škodovka, vzorový příkald..

A to stejné je i v energetice, Západ nám brání ve stavbě JE, nedej BOže ještě ve spolupráci s Ruskem.

Dokud tedy nebudeme suverenním státem, hodně věcí bude "podivných a nelogických".. A je jedno, zda vládne pravice či levice, poslouchat musí ta i ta.

A na závěr - suverenní na světě jsou jen tyto tři země (podle abecedy) - Čína, Rusko, USA.

Josef
17. leden 2021, 13:52

Ono to není tak jak píšete, vítr je důsledkem jednak otáčení země a jednak rozdílem teplot. V přízemních vrstvách vítr zpomaluje povrch země , když instalujete VTE snížíte rychlost větru za elektrárnou, ale tím snížíte také tření o zemský povrch, proto vítr opět zrychluje a po nějaké vzdálenosti už není vliv VTE znát. VTE na moři jsou mnohem níže než povrch kontinentu, takže nás nijak neovlivňují vezměte si ,že u nás je běžná výška okolo 500 metrů nad mořem a VTE jsou nejméně o 200 metrů níže.

Petr
18. leden 2021, 12:17

Jenže právě rychlý vítr ve styku s vodní hladinou nejvíc nabírá vlhkost. Takže ty mořské možná nemají tolik vlivu na rychlost větru v Česku (ale ty vnitrozemské v Německu a případně Polsku už jo) ovšem celková vlhkost vzduchu a déšť jsou něco jiného.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se