Domů
Větrné elektrárny
Větrné elektrárny jsou podle Putina škodlivé pro ptáky a červy
Zdroj: Unsplash

Větrné elektrárny jsou podle Putina škodlivé pro ptáky a červy

Ruský prezident Vladimir Putin zpochybnil v úterý podle zahraničního serveru Reuters využívání větrných elektráren s komentářem, že větrné turbíny jsou škodlivé pro ptáky a červy. Nelibě se vyjádřil také na adresu solárních elektráren.

Největší světový producent fosilních paliv zaostává za ostatními státy v rozvoji solárních a větrných elektráren. Podle Reuters však například společnost  Enel Russia plánuje výstavbu větrného parku s instalovaným výkonem 71 MW. Projekt s investičními výdaji 90 milionů eur by měl být uveden do provozu do roku 2024.

Oblibu k větrným a solárním elektrárnám však, zdá se, nesdílí prezident Ruské federace Vladimir Putin.

„Elektřina z větrných elektráren je dobrá, ale je v tomto případě brán ohled na ptáky? Kolik ptáků umírá?“ uvedl Putin na televizí vysílané průmyslové konferenci v Jekatěrinburgu.

Putin podle Reuters dále řekl, že se větrné turbíny třesou a nutí tak červy vylézat na povrch. Následně dodal, že se nejedná o  vtip.

Ruská hlava státu dodala, že by lidé určitě nechtěli žít na planetě poseté řadami větrných elektráren a pokryté několika vrstvami solárních panelů.

Na nebezpečí masivního využívání větrných turbín upozornili také američtí vědci

Každý energetický zdroj má své výhody i nevýhody, včetně dopadů na životní prostředí ať už na globální, či lokální úrovni.

Podle loňské analýzy vědců z americké Harvardovy univerzity by si přechod USA k výrobě elektřiny čistě v solárních či větrných elektrárnách vyžádal až 20násobek původně uvažované plochy pro výstavbu těchto elektráren, zároveň v případě masivního využívání větrných elektráren by průměrná teplota v kontinentální části země v důsledku změn proudění vzduchu stoupla o čtvrť stupně Celsia.

„Vítr poráží uhlí ve všech environmentálních aspektech, ale to neznamená, že jeho dopady jsou zanedbatelné. Musíme se rychle odklonit od fosilních paliv, abychom zastavili uhlíkové emise. Přitom se ale musíme rozhodovat mezi různými nízko-uhlíkovými technologiemi, přičemž všechny mají nějaké sociální a environmentální dopady,“ řekl David Keith z Harvardovy univerzity.

Vědci již ve svém předešlém výzkumu dospěli k závěrům, že dřívější odhady potenciálu výroby elektrické energie ve větrných elektrárnách byly nadhodnoceny, jelikož nebraly v potaz vliv vzájemné interakce mezi větrnými elektrárnami a atmosférou.

„Větrné turbíny vyrábějí elektřinu, ale také mění pohyb atmosféry. Tyto účinky mění distribuci tepla a vlhkosti v atmosféře, což má dopady na klima. Pokusili jsme se namodelovat tyto účinky v měřítku celého kontinentu,“ uvedl vedoucí studie Lee Miller.

Závěry vědců ukazují nejen fakt, že pro dosažení stanovených cílů výroby elektrické energie v těchto zdrojích bude zřejmě potřeba výrazně větší plocha pro jejich výstavbu, ale také skutečnost, že takto masivní využívání by pravděpodobně mělo dopady na mikroklima v podobě růstu průměrné teploty.

V dlouhodobém horizontu by však takto velký počet větrných elektráren měl díky omezení emisí skleníkových plynů pozitivní přínos, nicméně dle propočtů vědců by trvalo 100 let, než by vyvážil lokální nárůst teploty způsobený vlivem turbín na atmosféru.

Komentáře

(44)

Loudil

13. červenec 2019, 17:21

Domnívám se, že je tento článek šiřitelem Fake News. Rusko je zde označeno za největšího světového producenta fosilních paliv . Což je záměrná lež. Pro nikoho není totiž dnes tajemstvím, že USA těží jak více ropy, tak více plynu, tak více uhlí jak Rusko. U uhlí je to asi 700 mil. tun USA a Rusko jen 400 mil. tun. Před Ruskem je dle mého soudu i Čína, která těží ročně 3.500 mil. tun !!!! uhlí , 200 mil. tun ropy a 150 mld. kubíků zemního plynu. Čína tedy těží 9 krát více uhlí jak Rusko a to jí patrně zajišťuje druhé místo po USA . Moje pořadí největších producentů fosilních paliv : O první a druhé místo se dělí USA s Čínou, Rusko až třetí.

Loudil

13. červenec 2019, 17:35

Čína dnes ohlásila prudké zpomalení budování solárních elektráren jen na 7, 61 GW za prvních 5 měsíců. Loni za celý rok + 44 GW, předloni + 53 GW. Bude to asi slabší, než jsem sám čekal ,vypadá to možná na + 20 GW , max 25 GW za celý rok.

Honza

13. červenec 2019, 19:32

Myslím, že pan Putin chtěl říct, že větrné a solární elektrárny především ohrožují existenci jiného živočišného druhu, a tím je Vrt ropný.

Jan Veselý

13. červenec 2019, 20:43

Ale bacha na to, Putin je dle nejlepší ruské tradice koryfej (ať už to slovo znamená cokoliv) libovolné vědy, chodí do tajgy lovit medvědy s nožem do půl pasu nahý a při odpočinkovém potápění v Černém moři vytahuje na břeh antické amfory. :-))))

Teď jsme se navíc dozvěděli, že je i citlivá bytost, které není lhostejná ani ta žoužel a rozumí ochraně ptáků líp než ti degeneráti z Royal Society for the Protection of Birds, kteří větrnou energetiku podporují.

Loudil

13. červenec 2019, 20:45

TO : Honza

Rusko má i jiné možnosti , než solar a vítr. Provozuje 36 jaderných reaktorů, 6 nových právě staví a 24 má plánovaných k zahájení výstavby = nejvíce plánovaných na světě po Číně. Takže zatímco někdo je dnes "dobrý v soláru", Rusko je zase "dobré v jádru". Teprve budoucnost ukáže, co je lepší varianta. Jedna jejich elektrárna 2 x VVER 1200 za rok vyrobí asi 18 mld. KWh, to samé co 2.000 kusů 100 metrových větrníků po 3 MW. Životnost VVER-1200 bude 80 let, životnost těch větrníků do 30 let. Někdo holt dává přednost lesům větrníků v krajině, někdo jiný zase jedné velké centrále na jednom místě.

Weis

13. červenec 2019, 21:05

Každá koncetrace je škodlivá, kyseliny,hustota dopravy,centrum velkoměst,cikánská a jiná gheta.Tyto novodobé větrné a solární parky nevadí těm zelenejm,ale když se kopne do země kvůli silnici,tak je zle.Ještě nikdo neudělal důkladnej výzkum co ty obrovské plochy znamenají pro lokální faunu.Občas se objeví kusé zprávy o škodlivosti a tímto končí.Nenažranost firem a kapitalismu řeže tu naši větev čím dál rychleji.Angličani a Španělé vybili Americký Indiány,další kolonizátoři zdecimovali Afriku,atd,atd.Rabovat,mamonit nejde do nekonečna!!!!

Josef

14. červenec 2019, 00:21

Naopak větrné a solární elektrárny nahrazují spíše jádro a uhlí a vedou ke spotřebě plynu. Ropa se pro výrobu el. energie kromě středního východu prakticky nepoužívá a rozvoj OZE ropu nijak neomezuje. Jediným fosilním zdrojem ,který kvůli OZE trpí je tedy uhlí. Zlobit by se tedy měla Austálie , JAR a Indonesie….

Steelfalco

14. červenec 2019, 10:10

Chlapče, jako starší člověk pamatuji už řadu takovýchto huráakcí. Namátkou - náhrada fosilních paliv rostlinnými produkty = vykácení tisíců hektarů deštných pralesů aby bylo kde pěstovat. Výrazné snížení počtu skotu (metan) = nedostatek mléčného tuku a náhrada rostlinnými tuky, likvidace biotopu orangutanů a všude plantáže palmy olejné. A podívej se z okna, řepka všude, včely mrtvé.........

Loudil

13. červenec 2019, 20:57

TO : Jan Veselý

Putin je rozhodně lepší a chytřejší prezident, jak Trump nebo třeba Macron. Až budete 20 roků tak úspěšně šéfovat státu se 140 miliony obyvatel, tak poučujte. Zřejmě Putin dává přednost jádru před solárem a větrem, Němci mají zase náhled zcela opačný. Nic zvláštního. Budoucnost to definitivně rozsoudí . USA zase mají nyní mnoho LNG a tak se ho Trump snaží všemožně vnucovat celému světu i pod nátlakem. Trump lobbuje pro uhlí a plyn, Merkelová pro solar a vítr, Putin pro atom. Každý brání to svoje.

Jan Veselý

13. červenec 2019, 23:34

A kterému státu se 140 miliony obyvatel už 20 let šéfujete vy, že poučujete? Být chytřejší než Trump není žádné zvláštní měřítko, to je fakt spousta lidí.

Jan Veselý

13. červenec 2019, 23:40

A mám to chápat dobře, že Putin lobbuje pro atom? Aha, pak se to vysvětluje, jen mu jdou z huby účelové lži mající za úkol očernit konkurenci a netřeba je brát vážně. Není to ubohé od pekelně chytrého báťušky gosudara velkého národa širé Rusi, aby se snižoval na úroveň troubů, jako je Trump nebo Perry?

Josef

14. červenec 2019, 01:01

Nebýt Rusů tak jste se pane Veselý ani nenarodil , protože by naše předky Němci zplynovali. Jinak kdyby v Rusku sedět takový prezident jako v USA , tak už by dávno byla III světová.... Putin je nejlepší vůdce Ruska, od dob Stalina , který co se úspěšnosti týče byl patrně nejlepším vůdcem Ruska všech dob , ale za brutální cenu milionů mrtvých Rusů. Putin udělal z Ruska znovu velmoc. Získal část ztracených území zejména strategický Krym. Uzavřel spojenectví s Čínou čímž vznikla vojensky i ekonomicky silná aliance. Trump se svojí agresivitou pouze obnažil sobectví Američanů , kteří jsou ochotni zničit cokoli, jen když jim to přinese zisk a kromě vytváření napětí nemají a konfliktů svým spojencům nic nenabízejí. NATO už se začíná drolit. Turecko je člen už jen papírově a ve skutečnosti se vojensky i ekonomicky integruje s Ruskou federací a na USA kašle. Pokud Američané budou prosazovat současnou politiku časem přijdou o většinu spojenců a dolar se zhroutí, protože zadlužení USA je 120% HDP.

Bizon

14. červenec 2019, 01:38

Trumpova agresivita a neschopnost je podle mně hodně přifouknutá médii. Netvrdím že je génius, ale krom té hloupé a zbytečné tenze s Íránem (která vyšumí, tam není vojenské řešení) zatím Trump žádný VELKÝ přešlap neudělal. Většina negativních věcí co se mu přisuzují už dělaly USA předtím, a zatím je to první prezident po dlouhé době co nezačal válku! moc doufám že to tak zůstane...

U Rusů ale zase chápu proč mají Putina rádi. Tam taky média píšou hlavně o problémech, ale od doby co vládnul poprvé se jim zvojnásobilo HDP! A minimálně v očích rusů pozvedl Rusko zpět mezi velmoci jak píšete, takže mně příjde naprosto pochopitelné že ho populace má ráda.

Jo, Turecko brali do NATO protože má mimořádně strategickou pozici, a teď už je to druhá největší armáda NATO a tradiční "spojenec" =/ Docela mně štvou bojem proti Kurdům a podporou teroristů, ale musí se nechat že mají koule že se vzepřeli USA s těma S-400, hodně pěkná demonstrace že nebudou vazalové, a lepší než nějaké pokrytecké kecy.

Jan Veselý

14. červenec 2019, 07:28

Nebýt Rusů, kteří na počátku financovali NSDAP, nevznikl by "problém" Hitler. Nebýt jeho exportu a podpoře ze strany ruské vlády, antisemitismus by se tak zhoubně nerozbujel. Sovětské Rusku umožnilo na svém území výcvik německých tankistů a pilotů, což zakazovala Versaillské smlouva. Nebýt paktu Molotov-Ribbentrop a obřím dodávkám surovin z Ruska, nemohl by si Hitler vůbec dovolit začít onu velkou válku. To, že se ti dva "lidožrouti" Stalin s Hitlerem požrali mezi sebou asi zachránilo podstatný kus Evropy od milostivé péče Rudé armády, NKVD a VKSb.

Ale to je už dávná historie a na kdyby se nehraje.

Putin není nic víc ani nic míň než personifikací ruského kulturního stereotypu, který si odnesli jako dědictví Zlaté hordy: "Moc je jen jedna a je nedělitelná. Jediná správné uspořádání světa je světovláda Velkorusů." Prostě se nijak významně neliší od Ivana Hrozného, Petra Velikého, Alexandra I. nebo Koby Džugašviliho.

MacMiro

14. červenec 2019, 11:16

A ja som si myslel, ze sucastou historie je aj Versailsky mier, ktory dovrsil porazku Nemecka v 1. svetovej, ktoru rozputalo Nemecko nahuckanim srbskeho mladika zastrelit naslednika tronu, aby malo Nemecko pristup do Turecka. Ak je Putin priamo spajany s CCCP, preco nespajat Merkelovu s NSDAP? Uz sa aj trasie ako Dolfik. Zelam jej, aby sa vyzdravela a este si plnymi duskami spomienkami vychutnala obdobie, ked vyhlasovala, ze multikulti zlyhalo, aby potom v navale pseudohumanizmu obratila vitanim novj pracovnej sily z Afriky, ked pred tym pracovnu silu z vychodnej Europy povazovala za hrozbu nemeckej ekonomiky.

Taketo veletoce u Putina len tazko najst. Zato u Frau M. niektori toto bagatelizuju. Ano, media su teraz na vasej strane, slnieckari, ale historia nas uci, ze nakoniec skoncite tam, kam patrite, na smetisku dejin. Aj s Hitlerom a Stalinom.

Josef

14. červenec 2019, 22:35

A koukám že jste produkt výuky dějepisu po našem vstupu do Nato EU.

1) Výcvik německých tankistů skončil v roce 1933 - tedy přesně ve chvíli kdy se Hitler dostal k moci. Německo bylo v té době normální přátelskou zemí s malou armádou.

2) pakt Molotov-Ribbentrop byl pro Rusko nutný, Anglie a Francie ( ve své nekonečné dobrotě) totiž udělala všechno proto , aby Hitler zaútočil na Rusko , proto udělali Mnichovskou dohodu a nechali nás Hitlerovi. Stalin musel nasměrovat Hitlera zpět na západ, protože jinak by prohrál válku a tak udělal s Hitlerem pakt stejně jako Anglie a Francie - Rusko tak získalo území , o které ho připravilo Polsko během období revoluce. Pak už se hrálo jen o čas Rusové zbrojily jako o závod. Armáda se rozrostla z původních 500 000 na 5 mil mužů.

Víte co mám rád na Rusku , že brání svoje spojence ať to stojí co to stojí. Kvůli Srbsku začali I světovou , kdežto Anglie a Francie nás obětovala. V roce 47 by u nás přišel hladomor , kdyby nám Rusko neposlalo potravinovou pomoc - sami měli málo a byly zničení válkou jako nikdo na světě a přesto nám pomohli , protože jsme byly jejich spojenci. Kdo by to pro nás udělal - nikdo !

Jen tak pro zajímavost Spojenci se vylodili v Normandii 6 června 44 v době , kdy Hitler byl už poražen. Rusové ho vyháněli z Ukrajiny. Čekali schválně do poslední chvíle a mysleli si, že se Němci vzdají a oni lacino zaberou většinu jejich Říše. Jenže Stalin ve své moudrosti myslel daleko dopředu, přerušil tažení na Berlín a otočil svoje armády na jih a postupně zabral Hitlerovi spojence - Chorvatsko , Rumunsko, Maďarko, Slovensko - ( Slováci aktivně bojovali po boku Němců na východní frontě) Pak dobyl Vídeň a Berlín. Spojenci tak museli bojovat s Německou Armádou a fakticky dobily jen Francii. Tím vzniknul komunistický blok. U nás spojenci jen zajímali zbytky Rudou Armádou roztříštěných Německých jednotek , které prchaly na západ. 90% všech vojenských ztrát v II sv. Utrpěly Němci od Rusků a to jsou dnes lidé co řeknou že nás osvobodila Amerika....

Carlos

14. červenec 2019, 13:23

Tak jdeme ale spravedlivě do historie, nebýt Ruska, tak je Srbsko do švestek na lopatkách. Nebýt potom SSSR, tak nikdo nezjistí Německu výcvik důstojníků, takže ten bláznivý Rakušák by si vylámal zuby pomalu už na Polácích, které z druhé strany SSSR taky napadl. Děkovat jim za to že zastavili Německo je jako děkovat žháři v uniforma hasiče že uhasil stoh, který sám zapálil.

Loudil

14. červenec 2019, 18:08

Tak tohle bych pane Josef podepsal. Bez Stalina bychom si tu takto nepsali, protože bychom prostě nebyli. Pokud by v prosinci 1941 Hitler u Moskvy nenarazil a lehce by pokračoval k Uralu , tak to byl konec Evropy i jejich obyvatel. SSSR přitom ještě neměl v této době USA dodávanou výzbroj z konvojů , přesto náckům parádně naložili , že o 200 km couvli. Dnes britský tisk zveřejnil další část uniklých mejlů z korespondence britského velvyslance v USA /už byl vyhozen/ o politice Trumpa. Jednoznačně tvrdí, že Trump vypověděl dohodu s Iránem pouze z osobních namyšlených důvodů = neměl rád černocha Obamu a chtěl ho překonat uzavřením dokonalejší a brilantnější dohody, než dokázal Obama a tím Obamu zahanbit. Představa Trumpa : Já vypovím dohodu s Iránem, obnovím sankce, ale nabídnu jednání. Iránu se ze mně /Trumpa/ rozklepou kolena, přileze s prosíkem do Washingtonu jednat. Já Trump uzavřu pak s Iránem geniální dohodu, která mu všechno zakáže = rakety, uran, podporu Hizballáhu, spolupráci se Sýrií, .... Irán se tak stane poslušnou loutkou USA. Zahodí své zbraně, půjde na kolena a bude čekat na "notičky z Washingtonu". Ono to ale jaksi nevyšlo. A nevyšlo to ani se cly na Čínu. Čína zavedla svá proticla a vyhlásila, že nikdy neustoupí nátlaku. Prezident USA je nebezpečná osoba pro celý svět, sebestředný, namyšlený, neznalý, ...... Američan.

Ing. Bizon

14. červenec 2019, 01:08

Putin je rozhodně velice efektivní. 12x nižší HDP než USA, 10x nižší výdaje na zbrojení, ale přesto je Rusko docela velký mezinárodní hráč.

V absolutních číslech je jednoznačné která země dominuje v ekonomice i ozbrojených silách, ale musí se uznat že s tak maličkou ekonomikou a polovinou populace hrojou rusové dost vysokou ligu.

Osobně nefandím žádné straně, myslím si že všechny vemoci jsou stejní parchanti, nespolehliví a s tradicí vydrbávat s ostaníma stranama. Důležité ale je aby byla nějaká rozumná rovnováha, a Rusko má určitě dost protiváh, toho bych se nebál. Když je rovnováha tak pak už se jede hlavně business, a tam si každý bude propagovat a přihrívat to svoje...

Jan Veselý

14. červenec 2019, 07:45

Rusové opravdu hrají dost vysokou ligu, fakticky nad své možnosti. Taky se to projevuje tím, že jejich ekonomiku vysává přebujelé neproduktivní utrácení za ozbrojené a bezpečnostní složky. Nejsou tak peníze investice do ekonomiky a společnosti obecně. Vnitřní dluh, co se týče infrastruktury a ekonomiky obecně, mají gigantický. Ale to z venku není vidět.

Já osobně jedné straně fandím, fandím nám - EU. Národovectví a fangličkaření 19. století už nežeru.

USA přeju (mám USA rád), aby si v příštím roce zvolili za prezidenta někoho dospělého a inteligentního s kým se dá rozumně domluvit (tj. asi libovolného se současných top 5 kandidátů Demokratické strany).

Rusku přeju, aby ropa přestala být klíčovou globální komoditou a osvobodili se tak od zhoubného vlivu bezpracných peněz za ní.

Číně přeju, aby pokračovala ve své politice živit se prací a aby její obyvatelstvo tou prací zbohatlo a mělo se taky dobře.

Oldřich

14. červenec 2019, 13:14

Asi jste to moc nedomyslel s tou Vaší větou, cituji: Rusku přeju, aby ropa přestala být klíčovou globální komoditou a osvobodili se tak od zhoubného vlivu bezpracných peněz za ní. Tážete se proč? No přece proto, že právě Dolar je podložen ropou a produkovaným množstvím ropy. Takže podle Vás musí velmi zadlužená Amerika zrychlit v rabování celosvětových zásob ropy a Rusko těžbu snižovat? Myslet trochu více, než něco hloupého plácnu do éteru!

Carlos

14. červenec 2019, 14:32

Dolar je podložen více věci než ropou. A až Rusko bude muset valuty získat obyč. výměnou zboží, tak pak se asi vzpamatují, nebo se to do té doby rozsype, demografie nic moc a pnutí bude a ne že ne.

Jan Veselý

14. červenec 2019, 14:43

Mě je dolar ukradený, USA to zvládne i bez ropy, možná líp, když O&G lobby přijde o svůj vliv.

Rusko je kulturní země s velmi dobrým školstvím. Jenže díky ropě trpí "holandskou nemocí", snadné výdělky z těžby komodity jim fakticky brání rozvíjet průmyslovou výrobu, nemají motivaci investovat do lidí, do mezinárodních vztahů. Až jednou ropa splaskne, čekají je krušné roky, ale vyjdou z toho jako mnohem normálnější země než jsou dnes a bude jim líp. Zatím jsou jen silně ozbrojenou benzínovou pumpou.

Josef

18. červenec 2019, 01:11

k Rusku - HDP je jen jedním z faktorů základem pro obranu státu je velikost území a morálka obyvatel. Rusové jsou historicky velmi stateční a tvrdí. Jejich ozbrojené síly Ruskou ekonomiku téměř nic nestojí investují jen 2,8% svého HDP.

Dále pak mě překvapuje jak někdo může říct Vážně že fandí EU. Západní evropa se stala karikaturou svobody. Místo rodiny se propaguje homosexualita , environmentalismus , feminismus , genderismus , multikulturalismus.

Nejsem buzerant, environmentalista , nemám rád feministky. Podle mé zkušenosti rovnost pohlaví neexistuje a multikulturalismus nefunguje , protože EU na tomto postavená nemám jí rád.

Vy tedy EU fandíte. Co jste buzerant, environmentalista máte rád feministky věříte v androidní společnost a multikulturalismus ? Myslím ,že váš problém je , že nechápete co je EU zač a k čemu vede tzv. levicová liberální demokracie a tak to slepě podporujete.

Jirka_765

14. červenec 2019, 07:28

VP má samozřejmě pravdu. Solární elektrárny, které fungují na principu solární věže zabíjejí tisíce ptáků. Tím, že je spálí......

Jan Veselý

14. červenec 2019, 11:59

To dělaly pouze, když bylo při odstávce věže ohnisko zrcadel umístěno "někam do prostoru". Když si technici uvědomili, že v tom je problém, upravili řídící SW tak, že při odstávce zrcadla neodrážejí světlo do jednoho ohniska. A problém zmizel.

Co to má společného s Putinovými výroky ovšem netuším.

energetik

14. červenec 2019, 09:09

Nejškodlivější je ale "Putinův" uran z Majaku, to už asi nic nepřekoná.

Jan Veselý

14. červenec 2019, 12:01

A kolik tisíců a tisíců ptáků zahyne v ropných lagunách, uhelných odkalištích či v radioaktivních jezerech ála Majak? Báťuška gosudar by na to měl pohledět svým jasným okem. Přece jen je to citlivá duše, která soucítí s každým ptáčkem.

Barry

14. červenec 2019, 09:36

Byly doby, kdy tuto osvětovou práci z cílem zpomalit rozvoj OZE prováděl proruský roup VK starší, tehdy v prestižní pozici prezidenta ČR. Situace dnes musí být velmi vážná, když k pumpám musel sám velký Putin. A bude huř.

Jan Veselý

14. červenec 2019, 12:06

Já jsem kdysi udělal tu hroznou chybu, že jsem si ten jeho blábol o Modré planetě půjčil v knihovně a přečetl. To je hrozná slátanina.

Nejhorší na celé knize byla ta očividná lež, když VK psal o tom jak svobodný trh spravil emise v ČR v 90. letech, zatímco on osobně jako ministr financí a premiér posílal obrovské prachy z rozpočtu a z rozvojové pomoci do konkrétních opatření a podepisoval zákony stanovující emisní limity.

A obzvláště vtipná byla jeho adorace "předního českého antienvironmentalisty Martina Římana". To jak bojoval proti životnímu prostředí ve F-M si tam dodnes "užívají".

Loudil

14. červenec 2019, 13:24

TO : Veselý

Máte problémy s dějepisem. Jednoznačným viníkem Druhé světové je Západ ,tedy hlavně Francie a Anglie. SSSR si po svém vzniku budoval rychle těžký průmysl a věděl, že když na to bude mít dost klidu a času, tak se mu za pár let v Evropě nikdo nebude moci rovnat ekonomickou, vojenskou a politickou silou. Hitler to viděl stejně , Německo 500 000 Km čtverečních, SSSR = 22 000 000 kilometrů = 40 x více a k tomu suroviny všeho druhu. Proto Hitler přijal plán SSSR navždy vyřadit válkou a na jeho území založit Tisíciletou říši Němců. Důvody, roč Západ může za Druhou světovou . Němci podepsali mírovou dohodu po své porážce 1918, která jim zakazovala vytvořit znovu armádu, nesměli mít už těžké zbraně = tanky, kanony, letadla, křižníky,bylo vytvořeno demilitarizované Porýní ..... atd. Smlouvu ve Versailles SSSR nepodepsal ,tedy nebyl zodpovědný za její dodržování Německem , to byly : Francie, Anglie, USA jako signatáři smlouvy. Německo po nástupu Hitlera porušilo úplně všechny body smlouvy z Versailles. Obsadilo demilitarizované Porýní, znovuzavedlo všeobecnou brannou povinnost a vytvořilo milionovou armádu /mělo mít jen do 100 000 lidí v Reichswehru bez těžké výzbroje/, začalo stavět ponorky i lodě o výtlaku nad 10 000 tun, což mělo všechno smlouvou zakázáno, vytvořilo Luftwaffe,....atd. Toto všechno bylo Německu USA,Francií a Anglií tolerováno , kdyby bývaly zasáhly v časech, kdy měli Němci jen 100 000 Reiswehr bez těžké výzbroje, tak to Hitler - "projel o týdne" prakticky beze ztrát, díky Západu se ale válčilo 6 let a ztráty byly 50 milionů. Hodit vinu za Druhou válku na Stalina a SSSR je odporný výmysl naší státní prolhané propagandy.

Carlos

14. červenec 2019, 14:30

Smlouvu nemusí stát podepsat aby se tím řídil, nebo to bral v potaz a zrovna SSSR to dělat měl při vědomí si toho jak dopadli. Ale to by tam musel být Trockij a ne Stalin. Ona ta politika tehdy byla dost složitá.

Loudil

14. červenec 2019, 14:46

To : Carlos

Trockij by to rozhodně nedotáhl k dobrým koncům. Rusko nebylo k podpisu do Versailles přizváno, tak proč by mělo Německo kontrolovat ,jak tuto dohodu dodržuje ? Ano, budoucí německé osádky tanků cvičily v SSSR , ovšem, kdyby Západ nedovolil Německu vyvíjet a vyrábět tanky a postavit obří tankové vojsko, tak by jaksi tito vyškolení řidiči a střelci tanků neměli střílet z čeho. Je to stejné jako si udělat řidičák, ale nemít auto. Člověk sice s řidičákem, ale bez auta, těžko způsobí někde dopravní nehodu. A za to, že Němci měli "ta auta" může Západ.

Bizon

14. červenec 2019, 16:53

Už bych tohodle historického obviňování nechal.

Je fakt že Sovětský svaz ve velkém pomáhal Německu obcházet Versailleskou smlouvu, ale financováno to bylo z části americkými bankéři, a západ pak i otevřenému porušování smouvy přihlížel bez reakce. Jednotlivé strany si prostě nemají co vyčítat, a hodnotit teď 70 let poté kdo za to víc může už mi příjde fakt zbytečné...

Historii holt píšou vítězové, polovina "historie" je tak trochu propaganda té strany co zrovna zvítězila. Po WW2 dostalo slovo propaganda trochu negativní nádech, dnes ho používáme skoro vždycky v souvislosti s našimi protivníky, ale rozhodně nezmizela, jen se ji začalo říkat jinak, třeba "PR" nebo "televizní noviny" :D

Jiří zatloukal

14. červenec 2019, 10:47

vrtule jsou nebezpečné jen ptákům a červům ale putin celému světu

Pramen1

14. červenec 2019, 11:20

Ještě se vycintejte, svazáku. :))))))))))))))))

Loudil

14. červenec 2019, 17:26

Zdá se, že nepozorujete, kam se vypravil ve své funkci Putin a kam američtí prezidenti od r. 1999. USA bombardovaly : Srbsko, Irák, Afganistán, Lybii, Sýrii. Vlády těchto 5 států je o to nežádaly, naopak bojovaly proti nim ! Zahynulo kolem 500 000 nevinných lidí. Podobně my jsme roku 1968 nežádali o příjezd tanků pana Brežněva. Putin přišel r.2015 do Sýrie na pozvání legální vlády ,aby pomohl v boji proti rebelům z Islámského státu, on Sýrii nenapadl jako USA Irák roku 2003. Pokud jde o válku s Gruzií, tu zahájila vojska Gruzie nočním ostřelováním města Cchinvali , pak do toho vstoupila vojska Ruska. Pokud jde o Krym a Donbas , tam se vzbouřilo obyvatelstvo ruského původu po puči v Kyjevě mj,také proto, že nová váda v Kyjevě jim okamžitě zakázala na území Ukrajiny hovořit Rusky a polofašistické bojůvky zahájily pogromy na Rusy. Pohrobci Bandery. Puč v Kyjevě odstranil demokraticky !! zvoleného prezidenta , který v obavě z fyzické likvidace prchl ze země. Tam kde se snaží zlikvidovat demokraticky zvolené politiky není zrovna bezpečno.

Bizon

14. červenec 2019, 19:10

První půlka co jste napsal je přesně! to co mně donutilo pochybovat že západ je v něčem lepší než ostatní strany. Všechny ty země jsme vojensky napadli ve jménu boje za svobodu a lidská práva, ale po stovkách tisících mrtvých jsou všechny ty země dodnes nestabilní, a svobody a lidských práv je tam podle mně daleko míň než předtím. Ve skutečnosti prostě šlo jen o zájmy, liská práva nebo zbraně hromadného ničení byla jen propagandička.

Za Donbas Rusko určitě obhajovat nebudu, ale zase na konflikt to chce 2, tvrdohlavé Ukrajinské vedení s naší podporou má podle mně uplně stejný podíl viny, v tomto si můžou podat ruce. Celé to je docela tragédie, kterou odsírají hlavně normální lidi na obou stranách=/

Loudil

14. červenec 2019, 20:16

TO : Bizon

Mně na tom vadí hlavně politika dvojího metru. Když Tibeťané v Číně požadují samostatnost, hned je podporujeme, že prý chtějí správnou věc, ať je prý Čína rychle pustí. To samé Kosovci, je prý báječné, když se utrhli od Srbska. Když si ale odhlasoval odtržení od Ukrajiny Krym tak je to hrůza, agrese, okupace atd.Přitom 85 % obyvatel bylo pro. Když se chtěli trhnout Katalánci od Španělska, tak naše ČT má pro ně jediný název - "Separatisté" a když tam pak Puidgemont s kamarády vyfasovat 20 let vězení za pokus o odtržení, tak se z obrazovek naší ČT ozývalo spokojené mručení komentátorů.

Bizon

14. červenec 2019, 20:56

Vidím to uplně stejně. A je to přirozené, i smečkové zvířata jako vlci nemají rádi dvojí metr!

Těch příkladů už je dnes spousta, i to jak o tom informují média už je taky docela zavedené(někdy i zábavné=). Teroristi na naší straně jsou "demokratická opozice", bombardování nemocnic je "osvobozování", okupace cizí země je "Operace rozhodná podpora". A co náboženská diktatura která prokazatelně podporuje terorismus, kde ženy nemají skoro žádná práva, popravili novináře na přímý pokyn vládce, výdaje na zbrojení má vyšší než Rusko, a pomalu začíná s jaderným programem? To přece není žádný problém! To jsou naši hlavní spojenci v regionu, protože mají spoustu ropy a jdou nám politicky na ruku, takže je všechno v pořádku...

Pramen1

14. červenec 2019, 11:20

Nic nového. Vladimír má samozřejmě pravdu. Každá ekologická bomba v podobě nového zdroje energie má svoje plusy, ale i mínusy. Větrné elektrárny hyzdí krajinu, zabíjí ptactvo a mění směry proudění v atmosféře.

Mojmír Hájek

14. červenec 2019, 12:17

Domnívám se, že kdyby větrné elektrárny v západní Evropě vlastnili a provozovali Rusové, dávno bychom věděli, že větrné elektrárny negativně ovlivňují atmosférické jevy, mimo jiné směr větrů a za sucho a horko mohou Rusové a žádali bychom je nekompromisně o zastavení provozu těchto větrných elektráren. Ale protože je vlastní a provozují západní Evropané, nic takového si k nim nedovolíme.

Loudil

15. červenec 2019, 17:54

TO : Hájek

Tak to naprosto sedí. Když Čína postavila vodní centrálu Tři soutěsky, fantastické dílo o výkonu 22 500 MW , ročně dávající do sítě 100 TWh čisté elektřiny , zdaleka největší elektrárna na světě, tak jsem četl v našem tisku jenom toto :

1. No, když se to protrhne, tak se nutně utopí miliony Číňanů. Je to nebezpečné.

2. Elektrárna zpomalí tok řeky, takže se to celé bude zanášet bahnem.

3. Před stavbou žily v řece vzácné ryby, ty teď vyhynou.

4. Byla zjištěna korupce při prodeji pozemků pro elektrárnu.

5. Hodně lidí muselo být přestěhováno, Chudáci, museli opustit své domovy.

6. Je to betonové monstrum, komunistická gigantománie. Honba jenom za prvenstvím, nic jiného.

Nebylo zjištěno jediné pozitivum na této čínské elektrárně. Kdyby ovšem stála v USA, tak by se u nás psalo toto :

1. Nový skvělý obří zdroj čisté energie v USA !!!

2. Jedině věda a technika plně demokratické společnosti dokáže postavit takovéto skvělé technické zázraky dneška !

3. Vzniklé přehradní jezero využijí miliony lidí k báječné rekreaci i plavání.

4. Jezero se jistě stane zdrojem bohatství ryb a vodního ptactva, což náležitě zpestří jídelníček místních obyvatel USA.

P.S. No je to fraška, sledovat naši dnešní státní propagandu.

Loudil

15. červenec 2019, 19:53

Ještě musím doplnit o další : Bonbonek našich "televizních falzifikátorů". ČT právě hlásí ve zprávách z obrazovky důležitou informaci , že dnes zveřejněný čínský HDP za druhý kvartál rostl , no považte nejpomalejším tempem za posledních 27 let !! jen + 6, 2 % !! To ,že "nejpomalejším tempem" je zvláště zvýrazněno. Opět propaganda. Čína rostla 40 let 1978 -2018 průměrným tempem + 9,4 % ročně. Fantastické, nejrychlejší na světě. Každému soudnému člověku je ovšem zřejmé, že rostli takto z nízkého základu, to jim pomáhalo. Nikdo nikdy nemůže takto růst navždy , zpomalení postihlo v minulosti úplně všechny rychle rostoucí / Německo, Francii, Japonsko, USA, Koreu,...atd/. I Čína se nemůže vyhnout trendu , který je přímo ekonomickou zákonitostí. Čína proto od roku 2010 zahájila plynulé zpomalování tempa růstu své ekonomiky, které je ekonomickou zákonitostí, nelze se mu nijak vyhnout. Fráze - "Čína zpomaluje " se dnes stala mantrou našich komentátorů , kterou opakují až do svého úplného vyčerpání a zblbnutí mysli.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.