Domů
Energetika v zahraničí
Britský regulátor podpoří rozvoj energetických sítí 450 miliony liber ve snaze udržet nižší účty za energie
Zdroj: PxHere

Britský regulátor podpoří rozvoj energetických sítí 450 miliony liber ve snaze udržet nižší účty za energie

Transformace energetických systému si vyžádá kromě značných investic do výrobních kapacit rovněž další rozvoj energetických sítí, zejména přenosových a distribučních sítí pro elektřinu a plyn. Ve Spojeném království tamní energetický regulátor nyní představil nový fond, který má zpočátku nabídnout 450 milionů liber pro inovativní řešení právě v oblasti energetických soustav.

Britský energetický regulátor Ofgem představil nový fond, který má dle něj otevřít „zelené způsoby“ k dodávkám elektřiny, plynu či tepla tamním domácnostem a podnikům. Fond má pomoci udržet účty odběratelů na co nejnižší úrovni, rovněž také pomoci zemi na její cestě k nulovým čistým emisím skleníkových plynů v roce 2050 a rovněž jí pomoci stát se „energetickým Silicon Valley“.

Fond zpočátku nabídne 450 milionů liber v průběhu pěti let, regulátor však nevylučuje možnost navýšení objemu finančních prostředků, pokud inovátoři předloží „silné plány“. Pro čerpání peněž z fondu budou projekty muset spadat do jedné ze čtyř oblastí – celkové systémové integrace, dat a digitalizace, tepla či dopravy.

Projekty by tedy dle regulátora mohla zahrnovat řešení přípravy energetických soustav na rozvoj využívání tepelných čerpadel či zefektivnění spolupráce společností napříč celým řetězcem přenosu, distribuce a celkové správy energetických sítí pro dodávku elektřiny a plynu. Dále by mohly adresovat vývoj nových technologií pro podporu flexibilních řešení, jakými jsou například bateriová úložiště, pro zajištění efektivního využívání elektrické energie, což by mělo zajistit snížení nákladů a emisí.

„Strategický inovativní fond zajistí, že nejlepší projekty a nejtalentovanější mysli budou mít k dispozici finanční prostředky pro snížení emisí a umožní plátcům účtů vidět přínosy zeleného budování,“ uvedl Lord Callanan, náměstek pro energetiku tamního ministerstva obchodu, energetiky a průmyslové strategie.

Komentáře

(2)

PetrV

1. září 2021, 17:05

Nekup to. Bez stabilnich zdrojů ee jsou angličani nahraní. Okraj přenosové soustavy to vždy odnese. První Skotové.

Josef

1. září 2021, 20:51

Ano když vezmou peníze z jiného zboží nebo služeb pak skutečná cena energie nebude tak vidět jenže lidé zchudnou stejně.....

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.