Domů
Energetika v zahraničí
Mikrosítě od Siemensu zvýší kvalitu dodávané elektrické energie v Brazílii

Mikrosítě od Siemensu zvýší kvalitu dodávané elektrické energie v Brazílii

Německá společnost Siemens navrhne a nainstaluje celkem dvanáct mikrosítí pro brazilskou společnost Centrais Elétricas do Pará (CELPA). Systémy pro řízení mikrosítí budou nainstalovány v jednotlivých elektrárnách v brazilském státě Pará.

Centrální řídící centrum pro nově vzniklé mikrosítě bude vybudováno ve městě Belém. Řídící centrum bude schopné sledovat a ovládat tyto samostatné ostrovní sítě. Společnost Siemens dodá a nainstaluje vhodnou automatizační, ochrannou a řídící technologii.

Cílem je zlepšit analýzu údajů o elektrárnách a tím zvýšit dostupnost a spolehlivost monitorovaných elektráren. Systémy umožní také optimalizovat a lépe plánovat servisní práce. Instalace nových systémů je naplánována na začátek roku 2018.

Umístění jednotlivých elektráren určených pro nové mikrosítě. Zdroj: decentralized energy

Ve všech dvanácti elektrárnách jsou nainstalovány dieselgenerátory a celkový instalovaný elektrický výkon všech elektráren je 80 MWe. Elektrárny dodávají elektrickou energii přibližně 160 000 obyvatel státu Pará. Elektrárny se nacházejí ve městech Afuá, Alenquer, Faro, Gurupá, Juruti, Monte Alegre, Muana, Oeiras do Pará, Porto de Moz, Prainha, São Sebastião da Boa Vista a Terra Santa. Oblast, kde se elektrárny nacházejí, se vyznačuje těžko průchodným terénem a je přístupná pouze po řece.

„Nabízíme kompletní a snadno ovladatelný systém pro jednoduché a spolehlivé řízení elektrické energie. Tímto způsobem můžeme zlepšit monitorovací a řídicí systémy, a tak zvýšit míru výroby, a zároveň snížit spotřebu paliva a zvýšit spolehlivost elektrárny. Další výhodou tohoto systému je snížení počtu prostojů, čímž dochází k provozu s nejvyššími parametry účinnosti,“ uvádí Sérgio Jacobsen, generální ředitel společnosti Siemens Digital Grid v Brazílii.

Rozsah dodávky od společnosti Siemens zahrnuje také zařízení pro sběr a monitorování místních dat jako, jsou RTU (Remote Termninal Units – vzdálené terminálové jednotky) a komunikační rozhraní. Sledování všech zařízení bude prováděno řídícím střediskem založeným na Sicam SCC.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.