Domů
Energetika v zahraničí
National Grid: Za rozsáhlý výpadek dodávky elektřiny v Británii může úder blesku

National Grid: Za rozsáhlý výpadek dodávky elektřiny v Británii může úder blesku

Za rozsáhlý výpadek elektřiny, který 9. srpna zasáhl v Británii téměř milion domácností, může úder blesku. Předběžný výsledek svého vyšetřování dnes ve zprávě regulačnímu úřadu sdělila společnost National Grid, která v Británii provozuje celostátní rozvodnou síť.

Firma podle agentury Reuters dodala, že uvedeného dne nastala vzácná a nečekaná událost, kdy blesk vyřadil z provozu dva generátory vzdálené od sebe asi 160 kilometrů.

Energetický regulační úřad Ofgem nyní podle deníku The Guardian prověřuje, zda National Grid měla předepsané rezervy elektřiny pro stabilizaci sítě v případě výpadků.

Nejhorší přerušení dodávky elektrické energie za posledních deset let zasáhlo Anglii a Wales, ochromilo železniční dopravu a mimo jiné vyřadilo z provozu semafory v Londýně. Dodávky se zastavily asi na hodinu a pak byly postupně obnovovány. Na 15 minut podle zpravodajské společnosti BBC vypadl proud i na letišti v severoanglickém Newcastlu.

Komentáře

(4)

Ivan Novák

20. srpen 2019, 13:45

Vzácné a nečekané je neposkvrněné početí. Úder blesku sotva.

Martin Hajek

20. srpen 2019, 15:00

Ano, přesně. Ten odpadlý výkon rozhodně nebyl v řádu, který by měl takto zacvičit s Britskou sítí. Bezprostřední příčina je jedna věc, reakce sítě na ten výpadek je věc druhá. Tam je ještě něco velmi podstatného, co je třeba vysvětlit.

energetik

21. srpen 2019, 09:50

To je tedy blbost, to někoho chtějí opít rohlíkem. Jestli jim úder blesku vyřadí dva generátory vzdálené od sebe 160km, tak bych rozhodně hledal chybu někde jinde a ne v blesku.

Petr

21. srpen 2019, 21:17

No jo, nestabilní síť co jede na krev, hlavně že se vrtule točí...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.