Domů
Energetika v zahraničí
Siemens dodá čtyři HVDC transformátory pro modernizaci spojení mezi Anglií a Francií

Siemens dodá čtyři HVDC transformátory pro modernizaci spojení mezi Anglií a Francií

Německá společnost Siemens dodá čtyři HVDC transformátory pro modernizaci současného propojení mezi Francií a Anglií. Současné propojení o kapacitě 2 000 MWe bude i nadále schopné zásobovat elektrickým proudem až 3 miliony domácností.

Společnost Siemens dodá celkem čtyři HVDC transformátory o výkonu 315 MVA a napětí 400 kV pro britského provozovatele sítě National Grid. Společnost National Grid nahradí staré transformátory novými, které budou součástí stávajícího vysokonapěťového stejnosměrného vedení HVDC. Nové transformátory budou tišší, mají nižší ztráty a výrazně zlepší spolehlivost systému.

Spojení HVDC spojuje Francii s Anglií a umožňuje efektivní výměnu elektrické energie v obou směrech. Siemens zajišťuje dodávku, instalaci a uvedení transformátorů do provozu. Transformátory budou umístěny v rozvodně Sellindge v Anglii. Předpokládaný konec prací se předpokládá v polovině roku 2019.

„Tyto nové HVDC transformátory umožní našemu zákazníkovi zdokonalit jeho systém na novou úroveň energetické účinnosti a spolehlivosti. Jsme hrdí na to, že nám zákazník dal důvěru a zvolil nás jako svého spolehlivého technologického partnera,“ řekla Beatrix Natterová, generální ředitelka divize Siemens Transformers Business Unit.

Všechny čtyři transformátory jsou vyráběny v továrně v Norimberku. Tato továrna má dlouholeté zkušenosti s výrobou transformátorů a vyrábí HVDC transformátory všech velikostí až do napětí 1 100 kV.

Vysokonapěťový stejnosměrný přenos je charakterizován výrazně nižšími přenosovými ztrátami než střídavý přenos. Technologie HVDC napříč kanálem La Manche umožňuje efektivní výměnu elektrické energie v obou směrech pomocí podmořských kabelů.

Kabelové propojení o délce 73 kilometrů má přenosovou kapacitu 2 000 MWe. Tento elektrický výkon umožňuje zásobovat až 3 miliony domácností v Anglii. Modernizované HVDC vedení proto představuje významnou část zásobování britských odběratelů elektrickou energií.

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Vinkler
13. prosinec 2017, 06:46

Dobrý den, termín HVDC transformer je nesmysl. Podívejte se : http://4.bp.blogspot.com/-uiBvJ635Xio/TxMCeaKGPgI/AAAAAAAAA94/geFZ2oRIGoc/s1600/hvdc+transmission.JPG

Je to střídavý transformátor s usměrňovačem.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se