Domů
Čistá mobilita
EIB podpoří nákup autobusů na elektřinu a plyn ve Španělsku

EIB podpoří nákup autobusů na elektřinu a plyn ve Španělsku

Evropská investiční banka (EIB) zafinancuje modernizaci španělských autobusových flotil. Banka poskytne 27,5 milionu EUR na celkem 173 nových a ekologických autobusů. Na nové autobusy se mohou těšit občané celkem šesti španělských měst. Evropská investiční banka se v poslední době zaměřuje na „čisté“ investice a od konce roku 2021 již nebude financovat projekty v oblasti fosilních paliv.

Evropská investiční banka bude financovat modernizaci autobusové flotily společnosti Grupo Ruiz ve Španělsku. Ta nahradí současná vozidla s naftovým motorem modely s elektrickým pohonem a pohonem na CNG.

Banka poskytne celkem 27,5 milionu EUR (zhruba 645 milionů Kč) na financování 32 elektrických a 141 CNG autobusů. Nová vozidla budou jedit ve městech Badajoz, Madrid, Murcia, Salamanca, Toledo a na ostrově Mallorca.

„Podpora udržitelné veřejné dopravy, která snižuje emise znečišťujících látek, patří mezi klíčové priority EIB,“ uvedla v prohlášení Emma Navarrová, viceprezidentka Evropské investiční banky.

Nejnovější projekt financování má zdůraznit rostoucí přechod k čistším vozidlům v Evropě, který je dán jak regulací emisí z dopravy, tak strategickým směřováním EIB k čistším investicím.

Čisté investice jsou priorita

V listopadu 2019 představenstvo EIB schválilo nové cíle v oblasti klimatu a novou politiku půjčování pro energetiku. Ta zahrnuje postupné zvyšování financování v oblastech klimatu a životního prostředí až na 50% do roku 2025.

„Jako evropská klimatická banka jsme odhodláni věnovat více zdrojů na podporu investic podporujících opatření v oblasti změny klimatu a zároveň vytvářejících hospodářský růst a pracovní místa,“ dodala Navarrová.

Cílem banky je do roku 2030 mobilizovat nejméně 1 bilion EUR (25,3 bilionu Kč) na podporu investic, které pomohou splnit klimatické cíle. Zároveň EIB od konce roku 2021 přestane financovat projekty v oblasti fosilních paliv.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.