Americký stát New Jersey chce podle tamního Guvernéra dostat do roku 2025 na své silnice na 330 tisíc elektřinou poháněných dopravních prostředků. Do 30 let by stát rovněž měl přejít na využívání pouze obnovitelných zdrojů energie.  

Guvernér New Jersey Phil Murphy v pondělí uvedl, že bylo dohodnuto partnerství pro rozšiřování expanze elektrických vozidel prostřednictvím budování infrastruktury, představením program slev pro vozidla s elektropohonem a další opatření, která mají pomoci tomu, aby do roku 2025 bylo ve státu registrováno 330 000 s nulovými emisemi.

“Tato nová iniciativa je součástí našeho širšího úsilí o to, aby řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie fungovala pro každého obyvatele New Jersey. “

Guvernér státu New Jersey Phil Murphy

New Jersey se v memorandu zavazuje k vybudování potřebné nabíjecí infrastruktury. Za stát bude toto memorandum nejviditelněji realizovat rada pro veřejné energetické služby a úřad pro ochranu životního prostředí. Hlavními body memoranda jsou:

  • zmapování stávajících a plánovaných nabíjecích míst
  • instalace nových nabíječek pro elektromobily po celém státu
  • spolupráce se zákonodárci na vytvoření slevového programu pro vlastníky EV
  • vytvoření atraktivního firemního prostředí pro společnosti působící v oblasti bezemisních vozidel

Stát má také v plánu v nejbližší době vydat draft energetického plánu, který má obsahovat cíl dosažení 100% podílu obnovitelných zdrojů do roku 2050. New Jersey je jedním z nejhustěji osídlených států USA a zároveň se potýká s vysokou hustotou dopravy. Právě doprava je největším zdrojem emisí. Konkrétně je zodpovědná za 71 % NOx a 42 % emisí skleníkových plynů.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *