Stát poskytne dalších 30 milionů Kč na výstavbu stanic na CNG

DomůČistá mobilitaStát poskytne dalších 30 milionů Kč na výstavbu stanic na CNG

Stát poskytne na výstavbu plnících stanic na stlačený zemní plyn (CNG) dalších 30 milionů korun z evropských fondů. Navazuje tak na program dotací z před dvou let, kdy pro výstavbu vyčlenil z evropských peněz až 50 milionů korun. V rámci obou dotačních programů by mělo vniknout minimálně 12 stanic. Dnes o tom informovalo ministerstvo dopravy. V současnosti je v Česku zaregistrováno přes 20.000 aut na CNG, plnících stanic je přes 200.

Ministerstvo si od dotačního programu slibuje další rozšíření dopravy na stlačený zemní plyn v Česku. Peníze dostanou žadatelé se zkušenostmi v obchodu a fungování rozvodných sítí s plynem. Dotace státu by v jednotlivých projektech měla tvořit maximálně 30 procent nákladů.

Jde o další dotační program ministerstva na podporu alternativních pohonných hmot, který resort letos vyhlásil. Až 60 milionů korun ministerstvo poskytne na výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily. Ministerstvo v minulosti vyčlenilo peníze i na výstavbu stanic na zkapalněný zemní plyn či vodík. Celkem má ministerstvo na dotační program pro podporu infrastruktury pro alternativní paliva v operačním programu vyčleněno 1,2 miliardy korun.