Nové vedení Volkswagenu uveřejnilo po nedávném skandálu svou novou strategii. Po přehodnocení situace a působení na poli dieselových motorů bylo rozhodnuto, že automobilka bude významně investovat do rozvoje elektromobility.

Vedení VW prohlásilo, že se hodlá orientovat na budoucnost. Firma se hodlá stát efektivnější, dávat svým produktům přidanou hodnotu a využívat neotřelých nápadů.  Volkswagen má v plánu orientovat se na plug-in hybridy s vyšší dojezdovou vzdáleností, a to až 300 kilometrů na jedno nabití.

VW Group již před vypuknutím skandálu odhalila své dva elektromobily, které budou představeny pod luxusnějšími značkami, konkrétně Porsche Mission E a Audi quattro. Nyní však společnost tlačí na vývoj levnějšího zástupce, kterým by se s příchodem nové generace mohl stát právě VW Phaeton.

Phaeton se spalovacím motorem je v současnosti nabízen celosvětově kromě Severní Ameriky, kde se namísto něj prodává levnější Audi A8.

Záměrem VW bylo již od dob vzniku Phaetonu v roce 2003 udělat z tohoto modelu vlajkovou loď automobilky, tento status by měl vozu tedy zůstat i po kompletní elektrifikaci nabídky.

Společnost nezmínila technické detaily zamýšleného pohonu pro Phaeton, ale již současné elektrické pohony z dílen VW trpí nedostatky, takže se dá předpokládat intenzivní vývoj. Automobilka ještě neoznámila oficiální datum vydání nového Phaetonu, upřesnění tohoto data tudíž můžeme očekávat v blízké budoucnosti.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *