Domů
Elektřina
Indické ropné společnosti budou investovat do solární energetiky

Indické ropné společnosti budou investovat do solární energetiky

Indická vláda oznámila, že dva z indických zpracovatelů ropy budou masivně investovat do zřízení rozsáhlých solárních elektráren ve státě Madhjapradéš o celkovém instalovaném výkonu 2,7 GW. Ambice v sektoru solární energetiky má Indie nicméně podstatně větší.

Indické ministerstvo ropy nedávno podepsalo dohodu s vládou ve státě Madhjapradéš ve střední Indii. India Oil Corporation a Oil India budou v této oblasti budovat solární projekty o celkovém instalovaném výkonu 2,7 GW. Celková investice se bude pohybovat okolo 3,1 miliardy dolarů.

Vláda již dříve oznámila záměr o instalaci celkového výkonu 1 GW. Výše uvedené společnosti byly vybrány, aby tento cíl zrealizovaly. Tyto cíle vláda zrevidovala a došla k závěru, že zvolené společnosti jsou schopny zvládnout instalovat skoro třikrát vyšší výkon.

Ve stopách nového indického směru

Záměr obou společností se zdá být v souladu s podobnými oznámeními ze strany jiných společností z veřejného sektoru, včetně Coal India, Nalco, Indian Railways a Neyveli Lignite Corporation. Ústřední vláda vytipovala několik území se zemědělsky neobdělávanou půdou pro výstavbu solárních elektráren.

Vláda rovněž nedávno zahájila svoji politiku „solárních zón“. Bude vybráno celkem deset oblastí, každá o velikosti 10 000 hektarů, kde budou instalovány solární elektrárny o souhrnném instalovaném výkonu 25 GW. Pozemky budou nabídnuty developerům, kteří budou mít zájem tyto solární elektrárny vybudovat.

Komentáře

(1)

Josef

30. říjen 2016, 00:00

Energetická politika Indie je na takové úrovni , že 200 milionů Indů nemá přístup k el. energii. Podle mého názoru rozvoj OZE jako dražších bezemisních zdrojů , by měl řešit až růst spotřeby el. energie , dokud nejsou lidé připojeni a živoří , vláda . která dotuje OZE místo vlastních uhelných zdrojů pouze prodlužuje toto strádání velké části společnosti a ničí ohromný potenciál zejména dětí a mladých lidí ,kteří díky absenci el. energie nedostanou vzdělání odpovídající 21. století.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.