Domů
Elektřina
RWE bude po více než 17 letech vyřazena z Euro Stoxx 50

RWE bude po více než 17 letech vyřazena z Euro Stoxx 50

Akcie německé RWE budou po více než 17 letech vyřazeny z Euro Stoxx 50 indexu, který se sám považuje za 50 nejlépe hodnocených a likvidních akcií v eurozóně.

[fb_button]

Jak informovala agentura Bloomberg, hodnota akcií největšího německého výrobce elektřiny klesla od začátku tohoto roku již o 49 %, důvodem je pokles cen elektřiny v Německu, které se propadají až na dvanáctiletá minima.

Podle informací Stoxx Ltd. bude RWE vyloučena z indexu od 21. září, stane se tak po více než 17 letech.

Akcie essenského energetického koncernu v úterý dokonce spadly až na 13,02 €, což je nejnižší hodnota od srpna 1992, kdy Bloomberg začal sledovat akciový trh.

Vývoj hodnoty akcií RWE AG od začátku roku. Zdroj: Google Finance

Německé ceny elektřiny se propadají v důsledku Energiewende, tedy obratu v německé energetice a přechodu od výroby energie z fosilních paliv k obnovitelným zdrojům, kterým chce náš západní soused dosáhnout ekologického a trvale udržitelného rozvoje.

Tratí na tom provozovatelé konvenčních energetických zdrojů – uhelných, plynových nebo jaderných elektráren. RWE již odsouhlasila návrh svého ředitele Petera Teriuma k propuštění několika tisíc zaměstnanců.

Cena silové elektřiny na energetické burze pro příští rok se minulý týden propadla na nejnižší úroveň od října 2003. RWE oznámila sedminásobné prohloubení ztráty za druhé čtvrtletí díky nižším maržím konvenčních elektráren.

Mluvčí společnosti Vera Bueckerová ve vyjádření řekla, že za pokles tržní kapitalizace společnosti mohou rizika spojená s německou energetickou politikou, která zastínila pokrok RWE ve zúžení struktury a zlepšení finanční stability.

 

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Co vám (ne)uteklo: Úroková sazba sedm procent, Kiwi nabírá miliardy, ceny elektřiny dál porostou
26. červen 2022, 16:20
Co vám (ne)uteklo: Inflace sedm procent, Kiwi nabírá miliardy, ceny elektřiny dál porostou
26. červen 2022, 16:20
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se