Domů
Elektřina
ÚOHS schválil Bohemia Energy koupi 100% podílu v Europe Easy Energy
Zdroj: Pixabay

ÚOHS schválil Bohemia Energy koupi 100% podílu v Europe Easy Energy

Společnost Europe Easy Energy se oficiálně stala dceřinou společností Bohemia Energy, největšího alternativního dodavatele energií v České republice. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil 21. prosince nákup 100% podílu v Europe Easy Energy a energetická skupina Bohemia Energy se tak rozrostla již na čtyři společnosti. 

Skupina Bohemia Energy se díky schválení nákupu 100 % akcií společnosti Europe Easy Energy, který byl oznámen koncem listopadu loňského roku, rozrostla již na čtyři společnosti. Kromě společností Bohemia Energy a Europe Easy Energy jsou členem skupiny také Comfort Energy a Slovakia Energy.

„Europe Easy Energy je zavedenou úspěšnou značkou alternativního dodavatele na domácím energetickém trhu, který své zákazníky oslovuje a hledá především prostřednictvím internetu. Online způsob získávání zákazníků vnímáme jako velmi perspektivní, který vhodným způsobem doplňuje prodejní aktivity skupiny Bohemia Energy, a proto tuto značku zachováme jako samostatnou a i v budoucnu ji budeme profilovat tímto směrem.“

Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Europe Easy Energy měla podle zveřejněné tiskové zprávy k 30. listopadu loňského roku celkem 45 887 zákazníků, z čehož 27 030 dodává elektřinu a 18 857 plyn. Společnost dodává energie také necelé tisícovce zákazníků na Slovensku.

Společnost Bohemia Energy, která začala jako první alternativní dodavatel nabízet elektřinu domácnostem v České republice roce 2006 a plyn v roce 2008, evidovala k 30. listopadu téměř půl milionu zákazníků, z čehož 316 200 zákazníkům dodávala elektřinu a 182 158 plyn.

Celkový počet zákazníků skupiny Bohemia Energy přesáhl v prvním pololetí loňského roku 760 tisíc.

Komentáře

(2)

Vlasta Ján

15. leden 2016, 11:28

Tak jsem zvědavej jaké výhody nám tahle fúze přinese. Jako moc už mě tyhle škatulata nebaví. Utekl jsem od tradičního dodavatele k 3E, jelikož jsem na ně slyšel většinu pochvalných referencí a teď zas tohle. Na druhou stranu si zas říkám, že podmínky a ceny by nám Bohemka měnit nemusela, jelikož by se jí na to pak každej vykašlal a šel by hnedka k rozumnějšímu dodavateli. Takže to vidím, tak že ono to zas tak horký nebude. Samozřejmě budeme doufat, že to pro nás přinese aspoň pár výhod.

Ladislav

20. leden 2016, 12:53

Dobrý den.

Mě už taky nebaví skákat jako spermie !

Tím, že někdo vytvořil fúzi s další stranou, ještě neznamená, že dojde k změnám pro nás stávající zákazníky, když už jsme zde.

Ještě nevíme co nám to přinese, a tak jak to nyní dělají různí lidé, že fúze nepřinese nic dobrého a hned teď je vhodná doba z této společnosti odejít, se mě zdá velmi ukvapená !

Já počkám co ukáže čas.

Pokud jde o udržení si zákazníka, tak určitě se budou snažit cenu tlačit dolů, a ne nahoru, čili stejnou jako nyní !

V tomto případě, by si dělali škodu sami sobě, a to nepředpokládám, že by došlo k opačnému vývoji cen směrem nahoru.

Já hovořil se zaměstnancem společnosti Europ Easy Energy, máme smlouvy na neurčito, pro nás se nic nemění !

Naopak, co se týče plynu, šla cena mírně dolů.

To je pozitivní zpráva !

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.