Domů
Elektromobilita
Kalifornský výrobce užitkových elektrovozidel Proterra plánuje otevřít další továrnu na baterie
Vizualizace plánované továrny na baterie v Jižní Karolíně
Zdroj: Proterra

Kalifornský výrobce užitkových elektrovozidel Proterra plánuje otevřít další továrnu na baterie

Americký výrobce bateriových užitkových vozidel Proterra minulý týden oznámil své plány na otevření v pořadí třetí bateriové továrny v USA. Do výstavby nové továrny v Jižní Karolíně chce Proterra investovat nejméně 76 milionů dolarů. Výroba akumulátorových článků by v novém závodě měla započít v druhé polovině příštího roku.

Americká společnost Proterra se sídlem v Kalifornii je jedním z předních inovátorů v oblasti elektrifikace užitkových vozidel, zejména pak elektrických autobusů. Otevření nové továrny na akumulátorové články podle společnosti reflektuje stále rostoucí poptávku po komerčních elektrických vozidlech v USA a ve zbytku světa.

Například Mezinárodní agentura pro energii v Globálním výhledu pro elektromobily z dubna letošního roku predikuje celosvětový nárůst elektrických autobusů ve vozovém parku z 600 000 v roce 2020 na 1,6 milionu v roce 2025 a 3,6 milionu v roce 2030.

Nová továrna má vzniknout na ploše přibližně 30,4 tisíc m², do její realizace chce společnost investovat minimálně 76 milionů dolarů, společnost přitom již nyní počítá s dodatečnými investicemi během následujících několika let.

Výrobní kapacita v řádu GWh

Proterra ve svém prohlášení sice neuvedla přesnou výrobní kapacitu nového závodu, podle prohlášení by ale kapacita měla činit "několik" GWh ročně. Do roku 2025 by pak továrna měla být schopná umožnit jak navýšení výrobní kapacity pro bateriové systémy, tak umožnit také výrobu podpůrných systémů zabudovaných do elektrifikovaných středně těžkých a těžkých vozidel a strojů.

Společnost v současnosti provozuje dva bateriové závody v Kalifornii s roční výrobní kapacitou 345 a 675 MWh. Větší ze závodů, který se nachází v okresu Los Angeles, přitom společnost otevřela teprve v prosinci minulého roku. Jedná se tak o další z mnoha nově otevíraných závodů na výrobu baterií pro elektrická vozidla.

„Technologie elektrických vozidel je příležitostí pro vytvoření pracovních míst v oblasti čisté energie, posílení americké výroby a prosazení vedoucího postavení USA v oblasti klimatu ve světovém měřítku. Otevřením našeho nového výrobního závodu na baterie Proterra hrdě pomáhá dosáhnout těchto důležitých cílů a zároveň s pomocí naší technologie podpoří přechod k čisté a tiché dopravě ,“ uvádí Gareth Joyce, prezident společnosti Proterra.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se