Domů
Elektromobilita
Počet nabíjecích míst pro elektromobily v Německu se za poslední rok téměř zdvojnásobil

Počet nabíjecích míst pro elektromobily v Německu se za poslední rok téměř zdvojnásobil

Počet nabíjecích míst pro elektrická vozidla v Německu dosáhl 10 700, za poslední rok se jejich počet téměř zdvojnásobil. Uvádí to data Německého spolkového svazu energetiky a vodohospodářství (BDEW). Impulsem pro rozvoj stanic bylo zejména zavedení režimu podpory, který byl zahájen letos v březnu.

BDEW v pondělí zveřejnila nový průzkum nabíjecí infrastruktury pro elektromobily, dle níž počet veřejných nabíjecích bodů v polovině letošního roku v Německu dosáhl hodnoty okolo 10 700 na celkem 4 730 dobíjecích stanicích, zahrnujících 530 rychlonabíjecích stanic. Ve studii byly zahrnuty energetické společnosti a další subjekty na trhu, jako jsou provozovatelé parkovacích domů a parkovišť.

Počet stanic se za poslední rok téměř zdvojnásobil, když jen za první polovinu letošního roku bylo vytvořeno celkem 3 300 nových nabíjecích míst. Impulsem pro tento rozvoj je zejména zavedení podpory na výstavbu nabíjecích stanic německým ministerstvem dopravy. V rámci tohoto programu je vyčleněno 300 milionů eur na výstavbu sítě 15 000 nabíjecích stanic do roku 2020.

„Vzhledem k tomu, že provoz nabíjecích stanic není dosud ziskový kvůli nízkému počtu elektrických vozidel, jsou dotační programy zahájené vládou nesmírně důležité,“ dodal BDEW.

Pro rok 2020, pro který si Německo dává za cíl jeden milion elektromobilů na svých silnicích, BDEW a Národní platforma elektromobility určily požadavek na přibližně 70 000 veřejně přístupných nabíjecích míst a přibližně 7 100 rychlonabíjecích míst.

Federální vláda a doprovodný výzkum při posuzování potřeby veřejně přístupné infrastruktury dospěly k přibližně 35 000 až 36 000 nabíjecím místům, což je dle BDEW velmi nízký odhad. Evropská směrnice pro alternativní paliva (AFI) doporučuje poměr veřejných nabíjecích míst k elektrickým vozidlům 1:10.

Bavorsko v čele spolkových zemí

Bavorsko, které je domovem automobilky BMW, zahájilo vlastní plán instalace sítě 7 000 nabíjecích stanic pro elektrická vozidla do roku 2020 s největší světovou nabíjecí stanicí na dálnici A8 se 144 nabíjecími místy včetně 24 super-rychlých nabíjecích stanic (350 kW).

Podle společnosti Sortimo, developera projektu, je nabíjecí stanice v Zusmarshause plánována na 4 000 dobití za den, které by při plném využití představovaly roční dodávku elektrické energie ve výši 88 GWh.

Vláda, automobilový průmysl a podnikatelský sektor se shodují, že nabíjecí infrastruktura je v příštích několika letech klíčem k masovému zavedení elektrických vozidel.

Odhady nárůstu spotřeby elektřiny se značně liší, berlínský think-tank Energy Brainpool odhaduje přibližně 2,5-3 TWh dodatečné roční poptávky po elektřině z jednoho milionu elektrických vozidel.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.