Domů
Elektromobilita
Saúdové budou spolupracovat s čínským výrobcem elektromobilů Human Horizons
Vůz HiPhi čínské automobilky Human Horizons
Zdroj: Human Horizons

Saúdové budou spolupracovat s čínským výrobcem elektromobilů Human Horizons

Elektromobilita
Bez komentáře
12. červen 2023, 14:12
ČTK

Saúdskoarabské ministerstvo pro investice podepsalo smlouvu o spolupráci při vývoji, výrobě a prodeji aut s čínským výrobcem elektromobilů Human Horizons. Hodnota dohody je 5,6 miliardy USD (123,5 miliardy Kč), informovala dnes saúdskoarabská státní tisková agentura.

Dohoda představuje více než polovinu z investic podepsaných v rámci prvního dne arabsko-čínské obchodní konference, která se koná v Rijádu. Celkem byly dojednány investice za více než deset miliard USD v odvětvích zahrnujících mimo jiné technologie, obnovitelné zdroje energie, zemědělství, nemovitosti, kovy, cestovní ruch a zdravotnictví.

Vztahy mezi Saúdskou Arábií, která je největším světovým vývozcem ropy, a Čínou jsou založené hlavně na energetice. V rámci programu diverzifikace hospodářství ale Saúdská Arábie tlačí na zvýšení investic do jiných odvětví, než je ropa.

Součástí plánu Saúdské Arábie je rozvoj domácího průmyslu výroby elektromobilů. Human Horizons vyrábí v Číně elektromobily pod značkou HiPhi. Firma v březnu uvedla, že letos uvede svoji prémiovou značku na některé evropské trhy, protože se snaží expandovat v zahraničí.

Přímé zahraniční investice Číny na arabských trzích v roce 2021 činily 23 miliard USD. Z toho v Saúdské Arábii země investovala 3,5 miliardy USD, uvedla agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se