Domů
Evropská Unie
Čínští investoři mají pomoci k rozvoji evropské energetiky na regionální úrovni

Čínští investoři mají pomoci k rozvoji evropské energetiky na regionální úrovni

V pondělí proběhlo v Bruselu fórum na téma „EU – Čína, společná urbanizace“ (EU-China urbanisation partnership forum 2015). Summit proběhl v rámci celosvětové akce Číny na téma urbanizace, protože sama zažívá v tomto ohledu jednu z největších výzev své moderní historie.

V rámci summitu promluvil předseda Evropského výboru regionů Markku Markkula z Finska, který označil podporu čínských investorů v Evropě za klíčovou v budoucím rozvoji urbanizačních oblastí, s čímž je spjata energetická efektivita, výstavba energetické infrastruktury a snížení emisí skleníkových plynů.

Předseda Evropského výboru regionů ve svém projevu kladl důraz na propojování měst a partnerství mezi regiony v oblastech energetické účinnosti, chytrých sítích a udržitelného rozvoje urbanizace. Kromě podpory paktu starostů a primátorů vyzval Evropskou komisi ke zřízení speciálního investičního fondu pouze na výše zmíněné účely.

Pakt starostů a primátorů

Pakt starostů a primátorů (CoR) je významná aktivita zaměřená na regionální správu v oblasti energetické účinnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie. Pakt má především za cíl naplnit plán snížení emisí CO2 o 20 % do roku 2020 a má značnou podporu ve střední a jižní Evropě. Markkula chce do budoucna dát této iniciativě důležitější roli při tvorbě politiky proti klimatickým změnám.

Pakt podepsalo a aktivně se na něm podílí přes 6400 regionálních orgánů a úřadů. Hnutí by mohlo v budoucnu zaujmout své místo v mezistátních energetických záležitostech. Založeno bylo Evropskou komisí v roce 2008 po přijetí klimaticko-energetického balíčku.

Ekonomická síla Číny

Evropská komise a celá EU má velké plány v oblasti energetiky, ale co jí chybí, je dostatek financí. V Evropě je příliš málo finančních zdrojů na podporu rozvoje urbanizace. Právě v urbanizaci hraje velkou roli digitalizace a posílení či kompletní výstavba energetické distribuční sítě.

„Místní úřady hrají čím dál větší roli ve snaze Číny zlepšit ekonomickou nevyrovnanost regionů, snižování rozdílů v životních standardech a podporu udržitelného rozvoje.“

Markku Markkula, předseda Evropského výboru regionů

CoR aktivně posiluje vztahy mezi Čínskými bankami a investory a evropskými městy a regiony. Čína disponuje řadou finančních řešení a záleží jenom na iniciativě EU, aby světovou ekonomickou velmoc zaujali. Také díky CoR představili svoje inovační projekty čínským bankám například regiony Toskánsko, Katalánsko či německé hlavní město Berlín.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.