Domů
Německo
RWE: Pokud chce Německo urychlit odklon od uhlí, bude muset vyplatit energetické společnosti
Autor: glasseyes view https://www.flickr.com/photos/axelhartmann/11779265075/

RWE: Pokud chce Německo urychlit odklon od uhlí, bude muset vyplatit energetické společnosti

Výkonný ředitel německé energetické společnosti RWE Rolf Martin Schmitz v pondělí uvedl, že pokud bude chtít Německo urychlit uzavírání uhelných elektráren, bude muset vyplatit energetické společnosti. Ve stejný den přišla organizace Greenpeace s nabídkou na převzetí hnědouhelných aktiv RWE, které by do roku 2025 následně uzavřela.

CEO německé energetické společnosti RWE v pondělí na konferenci německé energetické agentury (dena) v Berlíně řekl, že výrobci elektřiny z uhlí jsou ochotni uzavřít svá aktiva za předpokladu, že získají adekvátní kompenzaci.

RWE podle zahraničního serveru Montel naznačila podniknutí právních kroků, pokud německá uhelná komise, jejíž oficiální název zní „Komise pro růst, strukturální změny a zaměstnanost“, doporučí uzavření elektráren bez kompenzace.

S dosavadní prací uhelné komise je nespokojená německá kancléřka Angela Merkelová, která její práci minulý týden kritizovala. Je tak pravděpodobné, že závěry a doporučení komise budou prezentovány až v lednu. Dle původního harmonogramu měly být výsledky a závěrečná zpráva představeny začátkem prosince.

Nabídku Greenpeace RWE nebere vážně

Uzavření hnědouhelných elektráren a dolů RWE by do svých rukou ráda vzala mezinárodní ekologická organizace Greenpeace. Ta v pondělí představila svou nabídku ve výši 348 milionů eur na převzetí hnědouhelných aktiv RWE v Německu.

Podobný krok organizace Greenpeace podnikla již v roce 2015, kdy se jednalo o prodeji německých hnědouhelných aktiv švédského Vatenfallu, které nakonec získal Křetínského Energetický a průmyslový holding (EPH) v konsorciu s PPF Investments (PPFI).

Podle zahraničního serveru Montel ve svém návrhu organizace Greenpeace uvedla, že by v první vlně uzavřela šest hnědouhelných bloků v elektrárnách Neurath, Niederaussem a Weisweiler o celkovém instalovaném výkonu 2 GW.

V roce 2022 by bylo odstaveno dalších šest bloků s instalovaným výkonem 4,2 GW a zbylé bloky s instalovaným výkonem zhruba 3,4 GW by byly uzavřeny v roce 2025.

RWE v emailovém prohlášení pro server Montel uvedla, že nabídku Greenpeace nelze brát vážně.

Komentáře

(1)

AP

28. listopad 2018, 12:17

To není žádná nová zpráva, jde o standardní krok v právním státě. Je to podobné, jako u zavírání jaderek, Německo musí kompenzovat ztráty v řádu miliard euro. Stejně kompenzovat bude muset i uhelky. A všechno to zaplatí daňoví poplatníci.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.