Domů
Německo
Uniper láká investory snižováním nákladů a prodejem aktiv
Zdroj: Uniper

Uniper láká investory snižováním nákladů a prodejem aktiv

Uniper, který vznikl začátkem letošního roku za účelem vyčlenění konvenčních zdrojů a divize obchodu z největší německé energetické společnosti E.ON, oznámil snižování nákladů a rozsáhlý prodeje aktiv. Pro rok 2016 přislíbila společnost dividendy ve výši 200 milionů euro.

E.ON byl v posledních letech, stejně jako jeho největší konkurenti RWE a EnBW, zasažen obrovským nárůstem výroby elektřiny z OZE, který je jednou z příčin propadu cen silové elektřiny, a německými plány na odstavení všech jaderných reaktorů do konce roku 2022.

Proto společnost již v listopadu 2014 oznámila plány na vyčlenění konvenčních zdrojů a divize obchodu do nové společnosti. 1. ledna 2016 tak vznikl Uniper, který nyní figuruje jako dceřiná společnost 100% vlastněná E.ONem. Ten by se měl majoritního podílu v Uniperu zbavit ve druhé polovině letošního roku.

E.ON, jehož akcie se za poslední rok propadly o téměř 40 %, podle zahraničního serveru Reuters dodal, že má ve střednědobém horizontu v plánu prodat i zbývající podíl v Uniperu.

Dividenda 200 milionů euro, rozsáhlý prodej aktiv a dokončení Datteln 4

Reuters dále informoval, že Uniper přislíbil pro rok 2016 dividendu 200 milionů euro a zároveň rozsáhlý prodej aktiv. Do konce roku 2018 má dojít k prodeji aktiv v hodnotě 2 miliard euro. Současně má dojít ke snížení nákladů společnosti. Přesnou výši a strategii snížení nákladů však Uniper nesdělil.

„Je čas dát věci do pořádku. Žádná jednotka nebude ušetřena, podíváme se na všechno,“ řekl k plánům Klaus Schaefer, výkonný ředitel Uniperu a bývalý finanční ředitel E.ONu.

Uniper zároveň začátkem března potvrdil dostavbu nadkritického černouhelného bloku Datteln 4 o instalovaném výkonu 1 100 MWe. Podle zveřejněné tiskové zprávy by měla elektrárna, která bude kromě elektřiny dodávat také teplo, zahájit provoz do dvou let.

Úvodní fotografie: Výstavba uhelné elektrárny Datteln 4 (zdroj: www.uniper.energy)

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.