Siemens Gamesa dodá do Francie své 8MW turbíny

DomůObnovitelné zdrojeSiemens Gamesa dodá do Francie své 8MW turbíny

Dva plánované offshore větrné parky u pobřeží Francie budou osazeny turbínami o výkonu 8 MW od firmy Siemens Gamesa. Více než 120 větrných turbín by mělo dodávat téměř 1 GW elektrického výkonu.

Společnost, která vznikla spojením největších hráčů na trhu, Siemens Gamesa oznámila, že její turbíny D8 budou dodány pro větrný park Dieppe-LE-Tréport, který se nachází na severu Francie a dále pro park Yeu-Noimoutier, jenž se nachází na západě země galského kohouta, a to v blízkosti města Nantes.

Tyto dva parky mají každý plánovaný instalovaný výkon 496 MW a společnost Siemens Gamesa pro tyto účely dodá 124 turbín.

“Toto rozhodnutí je milníkem pro francouzské offshore projekty. Společnost Siemens Gamesa dodá nejpopulárnější platformu a přinese své nesrovnatelné zkušenosti s prací na offshore projektech. Jsem přesvědčen, že toto pomůže průmyslu ve rozmachu a jsem šťastný, že všechny zapojené strany, včetně našich zákazníků a francouzského státu, uznávají výhody instalace turbín D8 v tomto projektu.“

Michael Hannibal, CEO offshore projektů společnosti Siemens Gamesa

Jediný model v rámci nové strategie

Samotná transakce a dodání proběhne prostřednictvím dceřiné společnosti Adwen France a nahradí plánovanou dodávku modelu turbín AD8, které původně společnost Adwen chtěla pro tyto účely použít. Náhrada modelu D8 za AD8 je součástí nové strategie Siemens Gamesa, která si přeje mít pouze jeden model 8 MW turbíny.

Společnost dále uvedla, že výroba turbín AD8 bude zcela zastavena a bude přezkoumán vývoj technologie. Náhradu technologie schválil francouzský ministr pro životní prostředí a energetický regulační úřad.