Domů
Obnovitelné zdroje
Výroba britských solárních elektráren v červnu opět přepisovala rekordy

Výroba britských solárních elektráren v červnu opět přepisovala rekordy

Počasí ve Velké Británii během letošního června přálo solárním elektrárnám, zejména ve druhé polovině měsíce, kdy padl rekord v týdenní výrobě, která činila 533 GWh. Zároveň během pěti ze sedmi dnů denní výroba přesáhla 75 GWh, špičkový výkon se přitom pohyboval mezi 8 a 9 GW. Instalovaný výkon nových solárních elektráren sice roste, ale již ne tak, jako v minulých letech.

Britské solární elektrárny zaznamenaly v červnu rekordní výrobu, jak vyplývá z analýzy zahraničního serveru Platts. Během sedmi dnů na konci měsíce solární elektrárny vyrobily 533 GWh elektřiny, což je rekord týdenní výroby. Poprvé během pěti dnů v týdnu přitom denní výroba přesáhla 75 GWh a dle vyjádření univerzity v Sheffieldu bude pravděpodobně i tento rekord brzy překonán.

Během června vyrobily britské solární elektrárny přes 1 618 GWh (data do 28. 6.) elektrické energie, což činí ve srovnání s 1 379 GWh v červnu minulého roku 17% nárůst. V červnu 2016 pak výroba činila 1 098 GWh. Maximum denní výroby zaznamenaly solární elektrárny 22. června s celkem 81,27 GWh vyrobené elektřiny.

Maximální hodinový výkon se přitom během posledního červnového týdne pohyboval mezi 8 a 9 GW.

Instalovaný výkon solárních elektráren roste

Dle britského ministerstva podnikání, energetiky a průmyslové strategie vzrostl instalovaný výkon solárních elektráren ke konci května meziročně o 199,6 MW na celkových 12 823 MW, což činí 1,6% nárůst. Celkem se na instalovaném výkonu podílí téměř 1 milion solárních elektráren. Během května bylo připojeno okolo třech tisíc elektráren s instalovaným výkonem 10,3 MW. Rekordním měsícem v tomto ohledu byl březen roku 2016, kdy bylo nainstalováno 1 221 MW.

„Údaje o nových instalacích během posledního měsíce je vždy nutno brát jako prozatímní – je zde velká pravděpodobnost, že budou aktualizovány směrem nahoru, a to z důvodu přijetí dat z nových míst v provozu,“ uvedlo ministerstvo.

Z celkového instalovaného výkonu činí 45 % (5 814 MW) velké solární elektrárny s výkonem větším než 5 MW, naopak malé instalace do 4 kW  tvoří 20 % (2 556 MW).

Zdroj úvodní fotografie: clevehillsolar.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.