Domů
Přenos elektřiny
Britský vyrovnávací trh je nyní otevřen i menším poskytovatelům
Zdroj: ČEPS

Britský vyrovnávací trh je nyní otevřen i menším poskytovatelům

Společnost National Grid ESO, provozující přenosovou soustavu ve Spojeném království, představila nové API rozhraní, které umožní vstup na vyrovnávací trh i menším zdrojům. To představuje další krok v plánech na odstranění překážek pro umožnění přístupu širší škály poskytovatelů pro vyrovnávání bilance spotřeby a výroby britské přenosové soustavy a na zvýšení flexibility systému v reálném čase.

Rozhraní API provozovatele elektroenergetické soustavy (ESO) zavádí pro poskytovatele novou jednoduchou webovou cestu pro připojení ke svým systémům a k vyrovnávacímu mechanismu v reálném čase. Rozhraní také poskytuje alternativu k pevnému připojení, které poskytovatelé tradičně používají pro elektronický přenos dat a protokolování elektronických dispečinků.

Dle prohlášení si National Grid ESO od inovace slibuje otevření trhu širšímu spektru poskytovatelů a technologií. Dále má posunout National Grid ESO o krok blíže k nízko-uhlíkové síti, kterou má za cíl provozovat do roku 2025. Společnost již dříve v tomto roce nastínila své představy, jak dosáhnout nulových emisí ve Velké Británii do roku 2050.

„S přechodem od výroby z fosilních paliv na čistší a decentralizovanou energii se objevují nové příležitosti, jak diverzifikovat náš energetický mix a udělat naši elektrizační soustavu chytřejší a flexibilnější,“ uvedla Roisin Quinnová, hlavní inženýrka společnosti National Grid ESO. „Naše iniciativa, která umožní přístup širšímu okruhu poskytovatelů, pomůže s uskutečněním této změny.“

Uživatelé mohou vyvíjet svá vlastní API řešení pro propojení s novým API ESO, přičemž National Grid ESO poskytuje zabezpečené vývojové a testovací prostředí a certifikaci. Prvním uživatelem byla společnost Tesla, která rozhraní použila pro přístup na vyrovnávací trh skrze svou platformu Autobidder.

V loňském roce se ve Spojeném království snížil limit pro účast na vyrovnávacím trhu ze 100 MW na 1 MW tak, aby byl umožněn vstup i menším a agregovaným jednotkám v regionálních sítích.

Komentáře

(2)

Ivan Novák

29. září 2020, 17:12

Jen pro přesnost, Roisin Quinn je holka.

Ivan Mikoláš

30. září 2020, 16:56

API je APplication Interface, tedy rozhraní - spojení rozhraní API je něco jako LED dioda ;)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.