Domů
Společnosti ve světě
Faraday Future investuje miliardu dolarů do zázemí pro výrobu elektromobilů

Faraday Future investuje miliardu dolarů do zázemí pro výrobu elektromobilů

Podle nejnovějších zpráv investuje začínající společnost v oblasti elektromobility Faraday Future jednu miliardu dolarů do výrobních závodů na území Spojených států amerických. Místo ještě nebylo definitivně určeno, ale ve hře jsou údajně prozatím čtyři státy. Společnost je již dnes spojována s mnoha zvučnými jmény z oboru.

Otázka lokality této velké výrobní jednotky společnosti Faraday Future tedy ještě definitivně odhalena nebyla. Podle dostupných informací se uvažuje o čtyřech státech, jmenovitě jsou to státy Georgia, Kalifornie, Nevada a Louisiana. Konečné rozhodnutí by mělo padnout během několika následujících týdnů.

Částka jedné miliardy USD zahrnuje pouze investici do první fáze projektu, ve skutečnosti se tedy bude jednat o částku vyšší. Dá se rovněž předpokládat, že Faraday Future staví na dobrých základech. Společnost je stará pouze rok a půl a má již 400 zaměstnanců, mezi nimiž jsou mimo jiné zahrnuti bývalí zaměstnanci společností jako Tesla, BMW, General Motors, Ford a další.

Ze zvučných jmen osob, které se do projektu zapojili, zmiňme například Richarda Kima, člověka spojeného s designem vozů BMW i8 a i3. Další posilou je Pontus Fontaneus, dřívější pracovník automobilek Ferrari, Land Rover a Volvo.

Fontaneus komentoval situaci tak, že se jedná o práci, na kterou se připravoval celý život. Zde má totiž volnou ruku a není ničím svazován. Žádná předloha a záchranná síť, pouze čistý papír. To je podle něj cesta, jak dospět k něčemu velkému.

Zdroj úvodní fotografie: www.autoworldnews.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se