Domů
Společnosti
Česká společnost Nano Energies vstoupila na energetický trh v Německu a Rakousku

Česká společnost Nano Energies vstoupila na energetický trh v Německu a Rakousku

Společnosti
Bez komentáře
11. září 2020, 15:10
ČTK

Česká energetická a technologická firma Nano Energies vstoupila na energetický trh v Německu a Rakousku, v rámci své divize Nano Energies Trade tam bude obchodovat s takzvanou spotovou elektřinu. ČTK to dnes sdělila mluvčí firmy Barbora Petrová. Firma tak podle ní nyní působí v sedmi evropských zemích – kromě nových zemí a Česka jde o Francii, Nizozemsko, Slovensko a Belgii.

Spotový trh je typ trhu, kde se nakupují a prodávají různá aktiva s okamžitým doručením, v tomto případě elektřina. Nano Energies připomněla, že obchodování s elektřinou se uskutečňuje většinou několik hodin před jejím reálným využitím – v této době má největší, nebo naopak nejmenší hodnotu.

Ve své obchodní divizi proto firma zaměstnává hlavně obchodníky, takzvané tradery. Protože se obchoduje neustále a navíc na sedmi trzích najednou, střídají se zde v několika směnách, uvedla společnost. „V obchodování se spotovou elektřinou kromě rychlého úsudku rozhoduje i kvalitní analýza,“ řekl generální ředitel Nano Energies Stanislav Chvála.

Nano Energies působí na trhu od roku 2008. Podle konsolidované výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin stouply společnosti v roce 2018 tržby o 30 procent na 1,1 miliardy korun. Firma se propadla do ztráty asi pět milionů korun, po dosažení čistého zisku 46,3 milionu korun v roce 2017. Novější výsledky nejsou k dispozici.

Do Nano Energies nedávno vstoupili dva strategičtí akcionáři, investoři Petr Němec a Petr Zahradník. Společně získali 37,5procentní podíl. V této souvislosti firma ohlásila plánovaný růst divize obchodující se spotovou elektřinou. „Lze očekávat, že další expanze a růst budou brzy následovat,“ uvedla dnes. Hlavním akcionářem Nano Energies nadále zůstává zakladatel firmy Petr Rokůsek s podílem 37,5 procenta. Další akcionář, Tomáš Janeček, má ve společnosti čtvrtinový podíl.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se