Domů
Trh s elektřinou
Enel investuje do digitalizace a lepší integrace spotřebitelů do trhu s elektřinou
Fotovoltaická elektrárna pod zataženým nebem. Zdroj: public domain

Enel investuje do digitalizace a lepší integrace spotřebitelů do trhu s elektřinou

Italský Enel, společnost s nejvíce zákazníky při srovnání s evropskou konkurencí, chce zvýšit investice do budování digitálních sítí, chytrých elektroměrů, dálkového ovládání spotřebičů a nabíjecích míst pro elektromobily. Informace přinesla agentura Reuters

Elektrické sítě a telekomunikační služby se začínají stále vice prolínat s rozvojem využití digitálních technologií k lepšímu řízení napájení a spotřeby domácností, kanceláří a továren. Enel nechce být pozadu a proto na tento sektor zaměřil své cíle na příští 3 roky. Dálkovým ovládáním je možné řídit využití energie, což je základním předpokladem pro budoucí  navyšování podílu OZE v energetickém mixu. V Itálii se Enel chystá k instalaci již druhé generace „chytrých“ elektroměrů. První generace měla z ekonomického hlediska opodstatnění, jelikož objevila množství černých odběrů.

Enel nyní buduje v Itálii optickou síť, která má konkurovat bývalému monopolu firmy Telecom Italia. Podle vyjádření generálního ředitele Francesca Starace také zvažuje aplikaci stejného projektu pro velká města v Jižní Americe. Společnost urychlí investice do inteligentních sítí a zavede nové služby, které se budou týkat segmentu elektrických automobilů a připojených domácích spotřebičů, takzvaný internet věcí (IoT).

“Nezadržitelný růst OZE, digitalizace sítí a regulatorní změny, které jsou součástí boje proti změně klimatu, vedou k tomu, že kromě výroby elektřiny je stále více potřeba cloudových platforem.” Francesco Venturini, vedoucí nové divize e-Solutions v Enel X

Přechod na poskytování nových služeb je často spíše nutností než volbou společností. Zvýšený podíl OZE v energetickém mixu a jejich klesající cena zcela nabouraly model, který fungoval více než jedno století – kdy velké elektrárny dodávaly elektřinu do sítí, které byly navrženy tak, aby zvládly pokrýt špičkovou poptávku.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.