Domů
Větrné elektrárny
V obří offshore větrné elektrárně Hornsea 2 byla instalována první turbína
Zdroj: Ørsted

V obří offshore větrné elektrárně Hornsea 2 byla instalována první turbína

První z více než sto šedesáti turbín offshore větrné elektrárny Hornsea 2 byla instalována na své místo. Turbína je umístěna 200 metrů nad hladinou moře a disponuje lopatkami o délce 81 metrů. Větrný park s výkonem 1,4 GW u pobřeží Spojeného království má být zprovozněn v roce 2022. 

Společnost Ørsted oznámila důležitý milník, a to instalaci první turbíny větrného parku Hornsea 2 provedenou na konci května. Projekt se nachází 89 kilometrů od pobřeží Spojeného království a komponenty prvních čtyř turbín na místo určení dopravila loď Sea Challanger.

Hornsea 2 se bude skládat z celkem 165 turbín od společnosti Siemens Gamesa s výkonem 8 MW.  Turbíny budou umístěny ve výšce 200 metrů nad hladinou moře, přičemž jejich průměr dosahuje 167 metrů. Samotné lopatky, vyrobené v přístavním městě Hull, jsou pak 81 metrů dlouhé.

„Jsem neuvěřitelně hrdý na to, jak naše týmy v této obtížné době spolupracovaly, abychom dodrželi naše plány. Hornsea 2 bude největší offshore větrnou farmou na světě. Zároveň připravuje půdu pro budoucí projekty v oblasti obnovitelné energie, které budou mít významný vliv na naši misi dosáhnout uhlíkové neutrality,“ uvedl Patrick Harnett, hlavní programový ředitel Hornsea 2.

Největší offshore větrná elektrárna

Ørsted věří, že při svém spuštění v příštím roce převezme Hornsea 2 titul největší offshore větrné elektrárny od sesterského projektu Hornsea 1. Větrný park Hornsea 2, rozkládající se na ploše 462 kilometrů čtverečních, bude disponovat výkonem 1,4 GW.

Během nadcházejících let pak rekordně velkých offshore větrných farem ještě přibude. V různých fázích příprav jsou totiž projekty s výkonem 1,5 až 1,8 GW, a to jak u pobřeží Spojeného království, tak Nizozemska.

Komentáře

(3)

petr

7. červen 2021, 22:48

Možná hezké, ale nikde se nepíše kolik ta legrace včetně vyvedení energie na pobřeží bude nakonec stát a kolik se z toho vyrobí elektřiny...

Snad v příštím článku se to dovíme...

Petr

8. červen 2021, 09:11

No mě by zajímalo kolik dB hluku produkuje ve vodě zatloukani pylonu na tak obrovskou stavbu. A kolik potom provoz elektrárny. Na místě stavby žili mořští savci, jaký měla asi stavba na ně vliv?

T

8. červen 2021, 14:45

Uctihodny vykon do r.22,kdyz pocitame,ze polovina doby fouka vitr a neda se stavet.U nas nemyslitelne a to staveli 100 m stozary na pevnine.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.