Domů
Energetika v zahraničí
Čína chce efektivněji využívat své obnovitelné zdroje

Čína chce efektivněji využívat své obnovitelné zdroje

Národní energetická správa Čínské lidové republiky (NEA) v pondělí uvedla, že do roku 2020, tedy do tří let, sníží omezování výroby elektřiny v tamních obnovitelných zdrojích. Čína v posledních letech rozvíjí obnovitelnou energetiku rychlým tempem, nedostatečná přenosová infrastruktura nicméně neumožňuje zdroje využívat optimálně.

Možná výroba elektrické energie pomocí technologií OZE, konkrétně větrnými, solárními a vodními elektrárnami často přijde na zmar, protože v zemi chybí dostatečná přenosová infrastruktura, která by umožnila energii přenést do oblastí s vysokou poptávkou po elektřině. Tento problém je velmi signifikantní zejména v severozápadní části země a region trápí dlouhodobě.

NEA ve svém prohlášení uvedla, že míra využití vodních elektráren v jihozápadních provinciích Yunnan Sichian by do konce roku měla dosáhnout přibližně 90 %. Očekává se, že míra omezování výroby větrných parků v severozápadních provinciích Gans a Xinjiang v letošním roce klesne přibližně na 30 %, na severovýchodě na 20 %. V oblasti fotovoltaických elektráren by se omezování výroby v těchto provinciích mělo letos pohybovat okolo 20 %, v provinciích Shaanxi a Qinghai 10 %.

Podíl nefosilních zdrojů na celkové spotřebě energie v Číně má nadále růst

Čína se zavázala, že do roku 2020 zvýší podíl elektřiny z OZE a nefosilních elektráren na celkové spotřebě energie v zemi na 15 %, do roku 2030 následně na 20 %. Rovněž přislíbila podporu trhu s elektrickou energií a zvýšení přenosové kapacity napříč provinciemi a to tak, aby byl zvýšen podíl OZE a snížen podíl elektřiny vyrobené z uhlí. Výkon uhelných zdrojů má dle NEA do roku 2020 dosahovat maximálně 1100 GW.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.