Globálně úspěšné projekty v oblasti udržitelné energetiky představí 2. ročník konference Share Your Energy

DomůŽivotní prostředíGlobálně úspěšné projekty v oblasti udržitelné energetiky představí 2. ročník konference Share Your Energy

Energeticky zcela soběstačná městská čtvrť, nejudržitelnější budova světa či gastromarket poháněný stoprocentně zelenou elektřinou – praktická řešení, která posunují hranice udržitelnosti a ekologicky šetrné energetiky. Právě o nich budou světoví inovátoři, energetici a ekoinženýři z globálních firem diskutovat na 2. ročníku konference Share Your Energy, která se uskuteční 16. října v Praze.

V říjnu zamíří do Prahy přední technologičtí inovátoři z celého světa

„Stále více zemí, měst, firem a lidí chce využívat čistou energii z obnovitelných zdrojů. V Česku se často u kulatých stolů diskutuje o tom, proč změny nejdou a že nás omezuje legislativa. My jsme si proto dali za cíl představit na konferenci jen taková řešení, která bude možné aplikovat v praxi,“ říká Stanislav Chvála, výkonný ředitel pořadatelské firmy Nano Energies.

Mezi inspirativními řečníky z celého světa se na Share Your Energy objeví například Camille Orthlieb a Robin Kirschke, autoři nejudržitelnější budovy současnosti – sídla Mezinárodního olympijského výboru ve švýcarském Lausanne. Mluvit budou o tom, jak se jim u nové stavby podařilo zrecyklovat a využít části původního sídla, jak se na provozu sídla podílí vodní energie z Ženevského jezera a díky čemu získal futuristický Olympijský dům nejvyšší hodnocení v parametrech pro udržitelnost budov LEED.

Konference se letos více zaměří také na plánování měst, udržitelné investice a urbanismus. O své zkušenosti se v Praze podělí Ignacio Garcia Faubel, ředitel inovací a rozvoje první udržitelné městské části Barrio La Pinada ve španělské Valencii. Ředitel estonského Cleantech ForEst Erki Ani přiblíží inovativní projekty, které pomohly Talinu proměnit odpad v energii, a urbanista Martin Barry ukáže, jak jednoduše proměnit zapomenutá místa a brownfields v zelené prostory, kde lidé rádi tráví čas.

Účastníci konference, mezi nimiž budou zástupci společností zaměřených na udržitelný rozvoj a energetiku, inovátoři z domácích startupů i představitelé měst a obcí, se samozřejmě mohou těšit na řadu dalších vystoupení:

  • Eric Appleton z britského energetického akcelerátoru Energy Systems Catapult, se bude věnovat otázkám chytrého nabíjení elektromobilů nebo řízení nízkouhlíkového vytápění britských domácností;
  • spoluzakladatel investiční blockchainové platformy Climate Trade Francisco Benedito bude mluvit o tom, jak se platformě podařilo stát se největším tržištěm emisních povolenek a jak fungují investice do klimaticky prospěšných projektů;
  • Sven Pluut z Nizozemska, zakladatel platformy pro sdílení solární energie We Share Solar, objasní, proč se vyplatí investovat do solárního panelu, který nebudete mít na své vlastní střeše, a jak se platformě daří zvyšovat výnosy z podílu na zdrojích energie pro běžné drobné investory, i když každoročně klesají vládní dotace.

Kompletní program konference najdete na webu www.shareyourenergy.eu.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují