Domů
Akumulace energie
Fracouzský Saft buduje alianci pro vývoj nové generace baterií

Fracouzský Saft buduje alianci pro vývoj nové generace baterií

Francouzský výrobce baterií Saft buduje alianci s dalšími evropskými průmyslovými podniky pro výzkum, vývoj a industrializaci nové generace akumulátorů se zaměřením na pokročilé lithium-iontové technologie a technologie s pevným elektrolytem (solid-state). Podle slov společnosti bude klíčem k úspěchu podpora evropských a vnitrostátních orgánů. Společnost Saft to ve čtvrtek uvedla na svých stránkách.

Cílem aliance je vyvinout technologie zaměřující se na vysokokapacitní akumulátory, které přinesou výkonnostní, nákladové a bezpečnostní výhody oproti stávajícím lithium-iontovým článkům. Program se zabývá všemi tržními segmenty, elektromobilitou (elektricky poháněné osobní automobily, autobusy, železniční, námořní i letecká přeprava), systémy pro skladování energie i specializovanými odvětvími.

„Společnost Saft má 100 let zkušeností s výzkumem, vývojem a výrobou vysoce výkonných průmyslových článků a baterií, včetně více než 25 let zkušeností v oblasti lithium-iontových technologií,“  Ghislain Lescuyer, generální ředitel společnosti Saft.

V případě úspěšně provedené vývojové fáze bude dalším krokem spolupráce s průmyslovými partnery na nových výrobních procesech a rozšíření výroby akumulátorových článků a bateriových systémů. To by mělo vést k vytvoření snadno škálovatelného standardního výrobního standartnímu bloku s roční výrobní kapacitou 1 GWh akumulátorů.

Ke spolupráci v rámci aliance se již, mimo jiné, zavázaly následující společnosti:

 • Siemens, německý elektrotechnický gigant, který vybavuje výrobní závody softwarem a automatizačními řešeními,
 • Solvay, belgická společnost, která by měla přispět zkušenostmi z oblasti polymerů a elektrolytů,
 • Manz, německá společnost specializující se na vybavení pro kompletování akumulátorových článků a bateriových modulů.
 • „Za účelem vybudování vedoucího postavení Evropy v této oblasti s revolučními technologiemi, inovačními produkty a nejmodernějšími průmyslovými procesy bude tato aliance potřebovat silnou regulační podporu a odpovídající finanční prostředky od evropských a vnitrostátních orgánů,“ uvádí zpráva společnosti Saft.

  Společnost Saft koupil v roce 2016 ropný gigant Total za více než 1 miliardu dolarů. Tato akvizice je součástí strategie společnosti posílit svůj vliv v oblasti elektřiny a zejména obnovitelných zdrojů energie a akumulace.

  Komentáře

  (7)

  Vláďa

  25. únor 2018, 11:08

  Akumulátory jsou jistě zajímavé. Ale jak řeší napojení na energetický systém?

  Jan Veselý

  25. únor 2018, 14:34

  Řekl bych, že pomocí kabelů a invertoru.

  Vláďa

  25. únor 2018, 19:14

  Tak že střídač se zapne a dává dokud baterka nezdechne?

  Jan Veselý

  26. únor 2018, 06:30

  Ne, proč by měla? Funguje to takhle.

  Už jste kontaktoval Stem nebo Younicos?

  Vláďa

  26. únor 2018, 10:07

  Astralské podmínky jsou podstatně jiné než pro provedení v Evropě. Jak má reagovat střídač na změny v systému který má 1000 MW nebo systém 5000 MW když neví jaký je okamžitý výkon systému?

  Jan Veselý

  26. únor 2018, 14:20

  V Austrálii mají stejný střídavý proud jako v Evropě, stejné Kirchoffovy zákony., stejné Maxwellovy rovnice. Akorát Coriolisova síla tam působí opačně. Vy se pořád snažíte vymyslet proč TO nejde. Jděte se radši poptat do míst, kde to už dělají.

  Vláďa

  26. únor 2018, 19:55

  Tak že o provozu střídavé sítě nic nevíte.

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.