Domů
Čistá mobilita
Novým dodavatelem rychlodobíjecích stanic ČEZ je ABB

Novým dodavatelem rychlodobíjecích stanic ČEZ je ABB

Společnost ABB Česká republika uspěla ve výběrovém řízení na dodávku rychlonabíjecích stanic pro projekt Elektromobilita od skupiny ČEZ. Společnosti uzavřely šestiletý kontrakt. 

Elektromobilita ČEZ v současné době provozuje na území České republiky 10 rychlodobíjecích stanic. Toto číslo by se mělo v příštích letech značně zvýšit.

„Věříme, že s pomocí ABB rychle zdvojnásobíme rozsah naší stávající sítě rychlodobíjecích stanic v České republice a současně zvýšíme spolehlivost naší dobíjecí infrastruktury.“

Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ

ABB je předním světovým dodavatelem technologií pro energetiku a automatizaci, zaměstnává více než 130 000 lidí. Společnost loni představila také rychlonabíjecí stanice pro autobusy s dobou nabíjení méně než 6 minut.

„Jsme skutečně hrdí na to, že jako globální lídr v segmentu nabíjecí infrastruktury jsme se stali dodavatelem průlomového projektu v oblasti elektromobility v České republice.“

Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika

Dobití na 80 % kapacity za méně než půl hodiny

Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily je standardně vybavena konektory s nabíjecím výkonem až 50 kW. Pomocí DC konektorů je možno dobít akumulátor elektromobilu na 80 % kapacity za méně než půl hodiny.

„Nejmodernější nabíjecí systém od ABB je schopen pružně reagovat na všechny existující a nově přicházející požadavky z oblasti elektromobility. Ráda bych zdůraznila zejména oblast preventivní údržby, kde je ABB technologie schopna diagnostikovat sama sebe a díky unikátnímu řešení inteligentní predikce lze předvídat nestandardní události v síti ještě dříve, než k nim dojde, a ochránit tak nabíjecí jednotky před potenciálním výpadkem.“

Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika

Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v České republice registrováno 53 nových elektromobilů, celkově na našem území jezdí více než 1000 elektromobilů. K dalšímu rozvoji by mohl pomoci Národní akční plán čisté mobility, který vláda schválila loni v listopadu, nebo projekt Fast-E od společnosti E.ON, která vybuduje rychlodobíjecí stanice na českých dálnicích.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se